שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוּלחה: האחים שתקפו בגלל שינוי מין ייצאו בזול
  ל-ynet נודע על עסקת טיעון בעקבות סולחה: שלושה תושבי יפו שתקפו את אחותם שנולדה כאח, ירצו 13 חודשי מאסר בלבד ויפצו את הקורבן ב-5,000 שקלים. האם: "אמרתי לו - אם אתה רוצה להיות בת - אז בסדר. אבל שלא יעמוד ברחובות"

  הסולחה בתוך המשפחה הובילה להסדר טיעון מקל עבור האחים שחטפו ותקפו את אחיהם לאחר שעבר ניתוח לשינוי מין. ל-ynet נודע כי שלושת האחים, תושבי יפו, ירצו 13 חודשי מאסר בלבד ויפצו את אחותם ב-5,000 שקלים. ההסדר הוצג הבוקר (יום ב') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, וצפוי להיות מאושר סופית בסוף החודש.

   

   

  על פי כתב האישום המקורי, שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב, שלושת האחים ביצעו את המעשים בשני מקרים בשנים 2009 ו-2010. בפעם הראשונה הם חטפו את אחותם והיכו אותה במוט ברזל - מה שהוביל לאשפוזה בבית חולים. לאחר ששוחררה, כלאו אותה במשך יומיים.

   

  בפעם השנייה, הם הגיעו לאזור התחנה המרכזית בתל אביב

   לאחר שמכר הודיע להם על כך שהבחין באחותם עובדת בזנות באזור. לפי כתב האישום, הם חטפו אותה ובמהלך הנסיעה אל בית הוריהם ביפו כרכו חבל סביב צווארה והסירו אותו רק כשבכתה והתחננה.

   

  כשהגיעו אל בית ההורים לקחו שלושת האחים את הכסף שהיה עליה, 5,000 שקלים, את בגדיה ואת מכשיר הטלפון הסלולרי. הם אמרו לה שתכננו להרוג אותה, אך לא עשו זאת משום שהיו אנשים ברחוב, והבהירו לה שאם לא תשנה את דרכיה ירצחו אותה כדי להשיב את כבוד המשפחה.

   

  איימו לרצוח בגלל "כבוד המשפחה"

  האחים החזיקו באחותם במשך שלושה לילות, כשבראשון הצמיד אביהם מיטה לדלת והאחים פיקחו עליה כדי שלא תימלט. בשני הלילות שבאו לאחר מכן הם כבלו אותה בשרשרת ברזל לרגל המיטה, ובשעות היום פיקחו אחר תנועותיה יחד עם הוריהם.

   

  כתב האישום ייחס לשלושת האחים שני אישומים של עבירות חטיפה לשם כליאה - שהורדו מהאישום המתוקן לפי העסקה -  חטיפה לשם איומים, כליאת שווא, איומים, גניבה ותקיפה בנסיבות מחמירות. לשלושתם עבר פלילי עשיר, הכולל הרשעות וריצוי מאסר בפועל בגין עבירות אלימות, סמים, איומים, תקיפה ועוד.

   

  למרות זאת, עו"ד אורית חיון מטעם הסנגוריה הציבורית, המייצגת את אחד הנאשמים, הצליחה להגיע עם עורכי הדין הנוספים גיל גבאי מטעם הסנגוריה הציבורית ומחמוד נעמנה והפרקליטות להסדר טיעון. ההסדר הושג בעקבות הליך גישור שהוביל לחתימה על סולחה שנעשתה בין האחים לבין האחות, כשעל ההסכם חתומים אנשי דת בכירים ביפו.

   

  על פי ההסכם, פנו שני הצדדים לבית המשפט בבקשה שיורה על שחרורם של האחים הנאשמים ממעצר וביקשו גם "להתחשב בהסכם זה במסגרת שיקוליו, ומבקשים ליידעו כי אנו משפחה גדולה ומכובדת ואוהבת ואין ולא יהיה לנו סכסוך על רקע כבוד המשפחה". שני הצדדים ויתרו בהסכם הסולחה על כל טענה או תביעה אחד כלפי השני.

   

  בלי לבוש פרובוקטיבי אצל ההורים 

  במסגרת הסולחה התנצלו שלושת האחים על כך שפגעו באחותם "בדרך זו או אחרת, תוך הדגשה כי מעשיהם נבעו מתוך דאגה ואהבה לאחיהם הקטן ורצון שלא יפגע בעצמו, ימכור את גופו ברחוב וכתוצאה מכך ידרדר לסמים ולפשע". כמו כן, הוסיפו האחים כי "חששו שאחיהם יהיה קורבן להתעללות ולמעשי סחיטה ופשע".

   

  האחים התחייבו לא לפגוע באחות בעתיד בשום צורה שהיא, התחייבו לקבלה כמו שהיא ולאפשר לה לחיות את חייה על פי בחירתה. הם גם הסכימו לשלם לה פיצוי בסך 5,000 שקלים כל אחד לאות חרטה ופיוס ועל מנת לאחות את הקרע המשפחתי.

   

  האחות, מצדה, הסכימה לסלוח לאחיה על כך שפגעו בה והבהירה שהיא מבינה שהכל נעשה מתוך דאגה רבה ותסכול מצד המשפחה על הדרך בה בחרה לחיות. היא הצירה כי היא אינה חוששת כעת מהנאשמים, והתחייבה כי כשתגיע לבקר בבית המשפחה לא תופיע "בלבוש פרובוקטיבי".

   

  אמם של הנאשמים אמרה כי בתה לא רצתה להתלונן נגד אחיה. היא עדיין מדברת עליו בלשון זכר: "זה הבן שלי ואני אוהבת אותו. אמרתי לו אם אתה רוצה להיות בת - אז בסדר. כבר לא איכפת לי. אבל שלא יעמוד ברחובות. זה לא צריך להיות ככה".

   

  לדבריה של האם, היא דואגת מאוד לבנה שעבר ניתוח לשינוי מין. "כשהוא בא הוא לא יוצא החוצה, כי הוא מתבייש מהשכנים".

   על הסדר הטיעון אמרו האם ואחד הבנים כי מדובר בעונש חמור. "הכי חשוב לנו כבר להיות מאחורי הסיפור הזה, כי זה נורא מביך ופוגע בכבוד שלנו כמשפחה". האם לקחה הלוואה של 15 אלף שקלים כדי לשלם את הפיצוי הכספי שנקבע בהסדר.

   

  השופט צבי גורפינקל ביקש שרק אחרי שיועבר הכסף לבת, אפשר יהיה לקבוע את גזר הדין. גזר הדין נקבע לסוף החודש. האם עוד הוסיפה שבנה שעבר שינוי מין אינו חפץ בפיצוי. "הוא לא רוצה כסף", אמרה האם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  כלאו אותה בשלשלאות (אילוסטרציה)
  צילום: index open
  עו"ד אורית חיון
  מומלצים