שתף קטע נבחר

דני איילון: ביקור חובה לשגרירים במערת המכפלה

תלמידי התיכונים לא לבד, ובקרוב יצטרפו לסיורים במערת המכפלה בחברון גם שגרירים חדשים של ישראל וצוערי משרד החוץ. כך הודיע סגן שר החוץ, דני איילון: "כך נבהיר שאנחנו ביהודה ושומרון מכוח זכות ולא בזכות הכוח", אמר איילון ל-ynet

אחרי יוזמת שר החינוך, גדעון סער, לביקורי תלמידים במערת המכפלה בחברון, מגיעה יוזמה דומה - הפעם מבית מדרשו של סגן שר החוץ, דני איילון, שהודיע מעל במת הכנסת, כי כל שגריר חדש המתמנה לתפקיד במשרד החוץ, וכל צוער מתלמד, יהיו מחויבים לבקר במערת המכפלה ובאתרים המוגדרים "אתרי מורשת יהודית" ביהודה ובשומרון.

 

 

השגרירים והצוערים יקבלו הדרכה בין היתר על-ידי מתנחלי קריית ארבע. לדברי ח"כ איילון, מדובר בחלק מהמדיניות החדשה שהנחיל יחד עם שר החוץ, אביגדור ליברמן. הנחייה ברוח זו הועברה למחלקת ההדרכה במשרד החוץ: "אני רואה את זה כחלק מהחינוך של נציגי ישראל הדיפלומטים ברחבי העולם, בין היתר כדי למנוע הסברה אפולוגטית מתנצלת, ולהבהיר שאנו נמצאים בחברון וביהודה ושומרון מכוח הזכות ולא בזכות הכוח, כפי שאמר בזמנו מנחם בגין עליו השלום", הסביר איילון ל-ynet.  

 

"נוהל מורשת חברון" של איילון טרם יושם בפועל, כפי שנמסר ממשרד החוץ ל-ynet. "אני אישית ביקרתי במערת המכפלה ובקברי אבות, ואני חושב שהדבר נחוץ מאוד להסברה של העמדה הישראלית מול מסע הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם", אמר איילון. "החבר'ה של משרד החוץ, שגרירים חדשים וצוערים במהלך הקורס, מקבלים הרצאות והדרכות מסודרות. בין היתר הם מבקרים גם בבית הכנסת הישן בחברון, ששימש בזמן מאורעות והטבח בתרפ"ט. ההדרכות וההרצאות נעשות גם על ידי תושבי קריית ארבע".

 

סגן שר החוץ השיב מעל דוכן הכנסת לשאילתא של ח"כ יריב לוין, אודות הדרישה הפלסטינית מאונסק"ו, להפוך את מערת המכפלה לאתר מורשת עולמית, כתגובה לתוכנית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחיזוק אתרי מורשת יהודים, ובהם מערת המכפלה בחברון. סגן שר החוץ אמר ששגריר ישראל לאונסק"ו, נמרוד ברקן, פעל מול הנהלת הארגון כדי למנוע קידום התהליך. אלא שאז הובהר שמכיוון שהפלסטינים נמצאים שם רק על תקן של משקיף - ולא מדינה חברה - אין כל אפשרות מנהלית לקדם כוונתם זאת.

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקור חובה בחברון. דני איילון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים