שתף קטע נבחר

"ג'ון גליאנו הזמין מוחיטו - וקרא לי זונה יהודייה"

האשה שהותקפה על-ידי מעצב העל סיפרה: "הוא דרש ממני לסתום את הפה, כי הוא לא סובל את הקול שלי, ואמר שלא הייתי צריכה להיוולד כי אני מכוערת ועממית. אני בכלל לא יהודייה"

רגע לפני אחת התצוגות החשובות של בית האופנה כריסטיאן דיור בפריז, נתפס מעצב הבית ג'ון גליאנו בהתבטאות אנטישמית. האשה שנתקלה בצד הפחות יפה של מעצב האופנה הבריטי, התראיינה לתחנת הרדיו הצרפתית "אירופה 1" וגוללה את שאירע בבית הקפה ברובע המארה שבמרכז פריז.

 

 

"ישבתי עם חבר בבית קפה, כשלפתע התיישב בחור מוזר בשולחן הסמוך", סיפרה בסוף השבוע. "הוא הזמין מוחיטו וכעבור שלוש שניות הוא התערב בשיחה שלנו ודרש ממני לסתום את הפה, כי הוא לא סובל את הקול שלי. הוא קרא לי זונה מלוכלכת, אמר שלא הייתי צריכה בכלל להיוולד כי אני זולה, מכוערת ועממית".


התקרית, כפי שנקלטה במצלמת אחד הלקוחות(צילום: AP) 

 

כשנשאלה האשה האם גליאנו השתמש בהערות אנטישמיות, השיבה למראיינת: "הוא אמר לי - אני לא יודעת בדיוק מה זה אומר - 'ג'ואיש קאנט'. השוטרים אמרו לי שזאת קללה ממש חמורה באנגלית. הלכתי להתלונן אצל המלצרית ואחר כך אצל המאבטחים, אבל הם אמרו לי שהם לא יכולים לגרש אותו, כי הוא כוכב, זה ג'ון גליאנו.

 

"אמרתי להם שזה לא מצדיק את ההתנהגות שלו, ואז הם הורו לי ללכת משם. סירבתי, ואמרתי שאני רוצה לסיים את הבירה שלי. בשלב הזה הידיד שלי התעצבן, ואז ג'ון גליאנו הזיז את השולחן, עמד מולו ואמר לו 'אתה מת, אסיאתי מלוכלך'. החלטתי להתלונן, למרות שאני בכלל לא יהודייה. אבל אני מזדהה עכשיו עם כולם, יהודים, מוסלמים, אסיאתים".

 

אתמול פורסם כי גליאנו הושעה מתפקידו בבית האופנה הצרפתי

לאחר שהואשם על-ידי לקוחות בית הקפה כי התבטא באופן אנטישמי כלפיהם. גליאנו, מהמשפיעים והחשובים שבמעצבי האופנה בעולם, נעצר בעקבות התקרית, שבמהלכה, לפי טענת המתלוננים, הטיח בפני אחד מהם "אסיאתי מזוין, אני אהרוג אותך".

 

ב"כריסטיאן דיור" הודיעו כי גליאנו ישוב לעבודתו רק אם החקירה תנקה אותו לחלוטין מכל ההאשמות. מנכ"ל ענקית האופנה והקוסמטיקה, סידני טולדנו, הודיע כי "לבית 'דיור' יש מדיניות נוקשה של אפס סובלנות בכל הנוגע לאמירות אנטישמיות או גזעניות. עד לתוצאות החקירה, המעצב ג'ון גליאנו מושעה מעבודתו".

 

עורך דינו של גליאנו הכחיש כי הוא אמר את הדברים, וטען כי אכן קילל את הזוג, אך "מעולם לא השתמש בביטויים הללו. יש לנו גם עדויות לכך". גליאנו בן ה-50 הוא המנהל היצירתי ומעצב הבית של "כריסטיאן דיור" מאמצע שנות ה-90, ונחשב לאחד ממעצבי האופנה המקוריים והיצירתיים ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ון גליאנו. הושעה מדיור
צילום: איי אף פי
מומלצים