שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היא מעולם לא חוותה אורגזמה, בשום מצב

  היא אוהבת את המגע של אריאל ונמשכת אליו, אך לא מספיק פתוחה כדי להגיד לו מה בדיוק רוצה. לאריאל יש ניסיון מיני עשיר, והוא מתוסכל מאי יכולתו לעזור לה. סיפור מקרה

  איה היא רואת חשבון רווקה בת 27. עד לפני שנה גרה בדירה שכורה עם עוד שותפה, ובשנה האחרונה היא חולקת את הדירה עם אריאל*, החבר שלה מזה שלוש שנים. לאיה זו מערכת יחסים רצינית ראשונה. כל הקשרים שהיו לה עד כה נמשכו לתקופות קצרות יותר.

   

   

  התלונה איתה הגיעה איה לקליניקה היתה על חוסר יכולת להגיע לאורגזמה. היא מעולם לא חוותה תחושת אורגזמה בשום מצב - לא ביחסי מין, לא באוננות כזו או אחרת, לא במגע ידני, במין אוראלי, גם לא בפנטזיות או בחלומות.

   

  החשק המיני שלה היה מאוד גבוה בתחילת הקשר, ותדירות יחסי המין בינה לבין אריאל היתה גבוהה. אך עם הזמן, משלא חוותה אורגזמות, התסכול המיני גבר והחשק המיני הלך ופחת בהדרגה.

   

  אריאל לוקח את פרויקט האורגזמה שלה ברצינות

  בפגישה התברר שלאיה אין בעיה בעוררות המינית בזמן המגע המיני. היא אוהבת את המגע של אריאל ונמשכת אליו, אך לא מספיק פתוחה כדי להגיד לו מה בדיוק רוצה. לאריאל יש ניסיון מיני עשיר, והוא מתוסכל מאוד מאי יכולתו להביא את איה לאורגזמה. אריאל לוקח את פרויקט האורגזמה שלה ברצינות ובמלוא האחריות ומשתדל מאוד, אך הדבר יוצר מבחינתה תחושת לחץ חזקה וכישלון, כשהיא אינה מצליחה להגיע לדבר שמצופה ממנה.

   

  הקשר הזוגי ביניהם טוב, כבר יש דיבורים על התמסדות, אך אין ספק שברקע מטרידה ומפריעה בעיית האורגזמה שלה. פרט לתחום המיני יש ביניהם תקשורת טובה, הם פתוחים מדברים על בעיות ופותרים אותם. אין צבירת כעסים, ואין בעיות שמטואטאות מתחת לשטיח.

   

  בירור העלה כי דימוי הגוף של איה תקין, היא נראית טוב והיא יודעת את זה. היא שבעת רצון מגופה, וגם אריאל נמשך אליה ומרבה להחמיא לה.

   

  בזמן המגע המיני איה חווה התעוררות מינית גבוהה, מרגישה גירוי כמעט עד כדי אורגזמה, אבל אז יש הרגשה שהיא מאבדת את עוצמת הגירוי, והיא מאבדת ריכוז ועניין במין ומרגישה שהיא מתנתקת מתחושות ההנאה. איה מדווחת שבזמן המגע המיני היא חושבת כל הזמן על האורגזמה, מאוד מתאמצת להגיע אליה. גם אריאל כל הזמן שואל אותה אם היא מתקרבת לזה, דבר הגורם לה תחושת לחץ ותסכול.

   

  לדברי איה, גדלה כבת בכורה בבית שבו שני ההורים היו מאוד קרייריסטים ועסוקים בעבודתם. מעולם לא דיברו עם הילדים על מין. לאיה שני אחים צעירים ממנה, שאיתם לא היה לה קשר. היא זוכרת קשר קורקטי בין ההורים, לא חם וללא חיבוקים או מגע גופני.

   

  היא מעולם לא אוננה, מפני שלא חשה צורך בכך, לדבריה, אך נזכרה שבילדותה היתה "משחקת עם עצמה" הרבה, ופעם אחת אמא שלה תפסה אותה בשעת מעשה וצעקה עליה שתפסיק.

   

  את המחזור קיבלה איה בגיל מאוחר יחסית. איה זוכרת מסרים מההורים לקראת יציאה לבילוי עם בנים, בסגנון "תזהרי שלא ינצלו אותך".

   

  לא היו לה חוויות מיניות טראומטיות. היא מספרת שהפעם הראשונה שקיימה יחסי מין, בגיל הצבא, עם בחור שיצאה איתו תקופה קצרה, זה היה כי רצתה לאבד את בתוליה, מאחר שהרגישה חריגה יחסית לחברות שלה. "היה בסדר", היא אומרת, לא ממש נעם לה המגע, היא לא היתה מגורה, כי היתה מפוחדת למדי. היא זוכרת זאת כחוויה סתמית, בסך הכל.

   

  מתוך השיחות, איה מגדירה עצמה כאדם שאוהב להיות בשליטה על חייו. היא מצליחה מאוד בעבודתה, מוערכת על ידי שותפיה לעבודה כבעלת מקצוע טובה, היא עובדת על שעות מאוחרות וכשחוזרת הביתה היא עייפה ואין לה רצון לצאת או לבלות.

   

  לדבריה, תדירות יחסי המין בינה לבין אריאל בירידה. אם פעם היה רצון לקיים יחסי מין יום-יום, באחרונה מדובר על פעם בשבוע, וגם אז היוזמה היא של אריאל. הרבה פעמים בזמן האקט המיני איה אינה מרוכזת, חושבת על דברים אחרים. היא אומרת שמעולם לא השתמשה בפנטזיות מיניות כדי להגביר את הגירוי המיני.

   

  חשוב לה תמיד בכל מצב לשמור על חזות מסודרת ומאורגנת

  כששואלים אותה מה זה אורגזמה, בעיניה, היא אומרת שאורגזמה זו חוויה מאוד מהנה אך מלווה באובדן שליטה, והדבר די מאיים עליה. חשוב לה תמיד בכל מצב להיות בסדר, ולשמור על חזות מסודרת ומאורגנת. היא חושבת שאולי אם תגיע לאורגזמה היא לא תשלוט באיבריה, והדבר מפחיד אותה.

   

  השיחה עם איה היתה על הפחד מפני אובדן שליטה, שהוא המחסום העיקרי בניסיון להגיע לאורגזמה. במהלך השיחות עלתה התובנה, שההתמקדות שלה ושל אריאל באורגזמה רק מפריעה לה לחוות אותה. ההתמקדות שלה ושאל אריאל ב"ביצוע" או בתפקוד תקין של איה רק מחבלת ביכולתה להתרכז בהנאה ולהעצים אותה עד כדי אורגזמה.

   

  בנוסף, הגענו יחד לכך שתחושות קשות עולות ומציפות אותה כנחשול מצמרר כשהיא מגיעה לרמת גירוי גבוהה מאוד, כנראה בגלל הנזיפה של אמא בילדותה, כשתפסה אותה נהנית מחדוות האוננות.

   

  הטיפול המעשי:

  בני הזוג הודרכו להפסיק לקיים יחסי מין מלאים ולהתרכז בתרגילים של מיקוד תחושתי. לאחר מספר מפגשים אישיים נכנסה איה לטיפול קבוצתי יחד עם עוד שמונה בנות שסובלות כולן מאותה בעיה. טכניקת הטיפול היתה לפי הפרוטוקול של לופיקולו ולוני ברבך, אלו טכניקות שעוסקות ביכולת של האשה להגעה לאורגזמה, תוך כדי הרפיה. בתום עשרה מפגשים קבוצתיים תיארה איה יכולת להגיע לאורגזמה לאחר גירוי ידני ממוקד בדגדגן, שנמשך הרבה זמן.

   

  השימוש בתרגילים שניתנו לאיה ולאריאל הביא לכך שהם הרבה יותר פתוחים היום מבחינה מינית. יש ביניהם יותר תקשורת מינית, והם למדו ליהנות מהמין כחוויה גופנית מלאה ולאו דווקא כמבוא לאורגזמה. אריאל הבין שהאורגזמה של איה איננה בשליטתו ואינה תלויה בו, והוא הרפה מהלחץ בנקודה זו.

   

  בשלב זה, כשיחסי המין ביניהם היו יותר רגועים ומהנים, תודרכו בני הזוג לשלב אוננות ידנית בזמן המגע המיני, תוך ריכוז מיני ומניעת ההתמקדות באורגזמה.

   

  היכולת של איה להגיע לאורגזמה בנוכחות אריאל תיקח זמן, אבל הקשר ביניהם היה כזה טוב, שאין סיבה לא להאמין שזה רק עניין של זמן ותרגולת עד לתוצאה המיוחלת – ה"או" הגדול!

   

  • עידן מיליצ'ר הוא סקסולוג ומטפל זוגי. יש לכם שאלות בתחום המיני? כתבו לנו ואולי נפרסם, בטשטוש הפרטים המזהים. לצערנו, אין אפשרות להשיב לכל הפונים באופן אישי.

   


   

   

  *שמות בדויים
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התסכול המיני גבר והחשק המיני הלך ופחת
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים