שתף קטע נבחר

האונ' העברית: לבחון שוב התיק נגד פרופ' בן-ארי

בית הדין של האוניברסיטה העביר לפרקליטות את ממצאי הבדיקה שערך בפרשת המרצה שנחשד בהטרדה מינית של סטודנטיות, כדי לבחון אם עולים מהם חשדות לפלילים. מקורביו האשימו: "זה ניסיון מרושע לרמוס ולהתעלל בו"

פחות משבוע אחרי שזוכה בהליך הפנימי מההאשמות על כך שהטריד מינית סטודנטיות, פנתה היום (א') הנהלת האוניברסיטה העברית בירושלים לפרקליטות המדינה, בדרישה לפתוח מחדש את תיק החקירה נגד פרופ' אייל בן-ארי. בן-ארי הורחק מהאוניברסיטה למשך שנתיים, וכעת מתכוונים בהנהלה להעביר את ממצאי הבדיקה לעיון הפרקליטות כדי ששם יוחלט אם עולים מהם חשדות לפלילים.

 

 

בית הדין המשמעתי של האוניברסיטה קבע כי פרופ' בן-ארי קיים יחסים אינטימיים עם סטודנטיות שלו, תוך ניצול יחסי מרות. הבדיקה שערכה האוניברסיטה הניבה עדויות שנגבו מהמתלוננות, כאלו שלא היו בידי המשטרה בעת חקירת הפרשה במשטרה, שסגרה את התיק בשל התיישנות. בעקבות כך, הועבר לפרקליטות מחוז מרכז חומר שכולל, בין היתר, תיאור של השתלשלות האירועים ועדויות.

 

לפי קביעת בית הדין של האוניברסיטה, פגע פרופ' בן-ארי בשלוש סטודנטיות שאותן הנחה. בשנתיים שבהן ידיר רגליו מהקמפוס הוא לא יקבל שכר, ייאסר עליו לצאת לשנת שבתון וכן נשללה ממנו הזכות לקבל מימון למחקר ולנהל תקציבים לכך.

 

סנגורו של פרופ' בן-ארי, עו"ד ראובן בר-חיים, הביע מורת רוח מהמהלך ואמר כי "מבחינה משפטית, אין לבקשה הזאת שום יסוד. פרקליט מחוז ירושלים בעצמו הורה לסגור את התיק לפני כשנתיים, ומאז לא נוצרה שום עילה שיכולה להצדיק לפתוח אותו מחדש".

 

עו"ד בר-חיים הסביר כי "פתיחת התיק נוגדת עקרונות יסוד משפטיים" והביע צער על כך ש"במקום להגיש בקשה לפתוח מחדש את התיק, היו צריכים באוניברסיטה להתנצל לפני פרופ' בן-ארי על האישומים הרבים והמנופחים נגדו שהוא זוכה מהם. אפילו בית הדין מתח ביקורת קשה על התנהלות האוניברסיטה בנושא".

 

מקורביו של בן-ארי אמרו כי "מדובר בצביעות ובניסיון מרושע לרמוס ולהתעלל בו. לכל היותר, ניתן היה לייחס לו ניסיונות חיזור לפני 15 שנים ולפני 9 שנים, בזמן שהכללים והחוקים התירו מעשים כאלו. אם לדעת האוניברסיטה זו התנהגות לא ראויה, יש לעמיד לדין מאות מרצים בישראל שהתאהבו בסטודנטיות, ניהלו עמן קשרים רומנטיים, ובחלק מהמקרים אף נישאו להן. יש כאלו מרצים גם באוניברסיטה העברית עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' אייל בן-ארי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים