שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  איך אומרים F-35 בעברית? מחפשים שם לחמקן

  לקראת עלייתו לארץ של החמקן המתקדם, מבקשים בחיל האוויר מהציבור להירתם למשימה לאתר עבורו שם עברי ראוי. למרות שאין מדיניות קבועה בנושא, נקראו עד כה כלי הטיס על-שם עופות דורסים או תופעות מזג אוויר

  גובה 5.3 מטרים, משקל 12 טון, מהיר וצעיר - ומחפש שם עברי. חצי שנה אחרי אישור רכישת טייסת החמקנים המתקדמים F-35I, נערכים בהתרגשות בצה"ל לקלוט את 20 המטוסים. לקראת "עלייתם" ארצה, מחפשים בחיל האוויר שם עברי ראוי ל"בייבי" החדש של הצבא, וקוראים לציבור להירתם למשימה ולהציע.

   

   

  לא קיימת מדיניות קבועה באשר לשמות הניתנים לכלי הטיס, אך עד כה הם נקראו על-שם עופות דורסים, כמו העיט, הבז והנץ. בשנים האחרונות הוחלט להעניק דווקא שמות על-שם תופעות מזג אוויר, כמו הברק, הרעם והסופה. בחיל האוויר קראו למי שמעוניין לסייע בבחירת השם, לשלוח את ההצעות בדואר אלקטרוני (לחצו כאן).

   

  המשא-ומתן בין ישראל לארצות-הברית על רכישת המטוסים נמשך כמה שנים. הוסדרו בו, בין היתר, מחירי המטוסים, שילוב התעשייה הישראלית בייצורם והטמעה של מערכות וטכנולוגיות מתוצרת כחול-לבן בהם.

   

  ה-F35 נחשב למטוס הקרב המתקדם ביותר שקיים כיום. החמקנים הראשונים יגיעו לישראל ב-2015, כשעלות כל אחד מהם עומדת על 96 מיליון דולר למטוס. שוויה הכולל של העסקה הגיע ל-2.75 מיליארד דולרים. בממשלה הביעו תקווה כי הטייסת החדשה תסייע לישראל לשמור על עליונותה האווירית באזור ועל יתרונה הטכנולוגי, אולי גם מול איראן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  F35. בואו נמצא לו שם
  צילום: באדיבות משרד הביטחון
  מומלצים