שתף קטע נבחר

גלשתם ב"אינטרסקס"? יש לנו את הסיסמה שלכם

אלפי כתובות מייל וסיסמאות של ישראלים נמצאו בפורום האקרים טורקי, שחשף בעבר ססמאות של ישראלים. המשותף לכתובות: שם משתמש באתר היכרויות למטרות סקס

<< דיווח: הפלייבוק יתמוך ביישומי אנדרואיד

 

לידי ynet הגיעה רשימה ובה 5,349 כתובות מייל וסיסמאות של ישראלים, שעלו לפורום האקרים טורקים בינואר השנה, כדי שישמשו פעילי רשת אנטי ישראלים. המשותף בין הכתובות: רבות מהן מתאימות לשם משתמש ולסיסמה באתר היכרויות ישראלי, אינטרסקס,המצהיר על עצמו שהוא אתר למטרות "סקס והגשת פנטזיות".

 

פורום Warrior Cyber, עליו עוד כתבנו ביוני שנה שעברה, הכיל נכון לאז למעלה משלושים אלף כתובות מייל וסיסמאות של גולשים ישראלים וקובץ המכיל עוד 70 אלף סיסמאות של ישראלים ואתרים ישראלים נוספים. את מרבית הפרטים במאגר השיגו ההאקרים הטורקים דרך פריצה לאתר הומלס ופיצה האט, לאחר אירועי משט המרמרה לעזה.

 

 


אתר אינטרסקס. פרטי המשתמשים חשופים לכל בפורום האקרים הטורקי

 

לא מחליפים סיסמה

על הפריצה לאתר דיווח ל-ynet ל.ה. מרמת גן. לאחר שקרא מספר כתבות בנושא פריצות ההאקרים הטורקים הגיע ל.ה. לפורום הטורקי ושם גילה את קובץ פרטי המשתמשים החדש. כיוון שגולשים רבים משתמשים באותו השילוב של כתובת וסיסמת המייל האישית גם באתרים אחרים, הצליח ל.ה. לפרוץ לחשבונות מספר גולשים ולאחר מכן הזהיר אותם וייעץ להם להחליף סיסמה.

 

בבדיקתו של כתובות המייל גילה ל.ה. דפוס מעניין, "גיליתי שמרבית המשתמשים (כ-90%) הם גברים, ושכולם משתמשים כבדים באתרי היכרויות. התחלתי להניח שהרשימה נגנבה מאתר היכרויות כלשהו. השאלה: איזה?"

 

הרמז שכיוון את ל.ה. לאתר היכרויות היה אופי שמות המשתמש והמייל, שהעידו שחלק מהחשבונות נפתחו למטרות דיסקרטיות. "הפאזל הושלם כשמצאתי אתר שהיה בו תכתובת עם אינטרסקס בלבד", הוא מספר. מבדיקת ynet התגלה שפרטי הגולשים המופיעים בקובץ מאפשרים להכנס לאיזור הפרטי של המשתמשים, שם אפשר לראות אם המשתמש מאפיין את עצמו כ"חרמן", "אוהב סקס", או מציין ברשימת תחומי העניין שלו "אביזרים", "משחקי לשון", או "נשלט/ת".

  


פרטים אישיים שהמשתמשים ממלאים בעת ההרשמה לאתר אינטרסקס. גניבת הסיסמאות על ידי ההאקרים הטורקים מאפשרת גישה לחשבונות האלו.

 

מאתר אינטרסקס נמסר בתגובה, "אנחנו מבררים ברגע זה את המצב. בוודאי שנעדכן את כל הגולשים ונחליף את הסיסמאות שלהם במידת הצורך".

 

למה זה חשוב?

תחושת החשיפה ועוגמת הנפש שנגרמות כשמגלים  שפרצו לכם המייל אינן נעימות - ובטח כשפורצים לכם למשתמש באתר היכרויות סקס. אך מדובר במצב שעלול להעמיד אתכם בסכנה ממשית; גולשים רבים מרכזים את פרטי הבנק, הפייפאל, חשבוניות האשראי והחשבונות המקוונים במייל, ובעת פריצה מסתכנים לא רק במבוכה אלא באובדן של כספים, גניבת זהות ועוד.

 

רוצים להגן על החשבון שלכם? הנה כמה עצות פשוטות:

 

  • לעולם אל תשתמשו באותו שילוב שם משתמש וסיסמה של תיבת המייל שלכם בכל אתר אחר. אחרת יוכל הפורץ להגיע גם דרך אתר אחר ישירות לבטן הרכה של המייל שלכם.

  •  בחרו תמיד בסיסמה מסובכת. שלבו אותיות רישיות, מספרים וסימנים. Turtle596EATING$$MasH תמיד יהיה חזק יותר מ-Yossi1234.
  • אל תשתמשו בתאריכי לידה, כתובות, מספרי טלפונים וכולי.
  • אל תשמרו את הסיסמאות שלכם בתיבת המייל.
  • אם בחורה יפה מטורקיה רוצה להיות חברה שלכם בפייסבוק כי אתם נראים לה חמודים, ודאו לפני שאתם מאשרים אותה שלא קוראים לה מרמרה.

 

שירות קיצור כתובת ארוך במיוחד >>

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורום ההאקרים הטורקי Cyber Warrior
אתר אינטרסקס
מומלצים