שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הודו: מוות למוסלמים ששרפו למוות נוסעי רכבת
  11 מוסלמים הורשעו בהצתת רכבת ב-2002 ובהריגתם של 60 מאמינים הינדים. 20 מורשעים נוספים נידונו למאסר עולם. האירוע הצית במשך חודשיים גל של התנגשויות אלימות במדינת גוג'אראט, בהן נהרגו 1,000 בני אדם - רובם מוסלמים

  האם פסק הדין ישים סוף למתיחות הבין-דתית במערב הודו? בית משפט בהודו גזר עונש מוות על 11 מוסלמים לאחר שנמצאו אשמים בהצתת רכבת, בה נהרגו 60 נוסעים הינדים, לפני תשע שנים.

   

   

  התובע במשפט, ג'יי. מ. פאנשאל, מסר גם כי 20 מורשעים נוספים נידונו למאסר עולם בגין מעורבותם באחד מביטוייה האלימים ביותר של האלימות בין מוסלמים להינדים במדינת גוג'אראט שבמערב הודו. בשבוע שעבר הרשיע בית המשפט 31 מוסלמים בגין מעורבות באירועים שהובילו להצתת רכבת הנוסעים ב-2002.

   

  60 הנוסעים ההינדים נשרפו למוות כשהמון מוסלמי העלה באש רכבת שיצאה מהעיר גודרה. ההינדים שבו מביקור באתר בו עומד לקום מקדש הינדי. באתר זה עמד בעבר מסגד מוסלמי, שנהרס על ידי ההינדים בשנת 1992 לאחר שקודם לכן עמד בו מקדש הינדי, שנהרס על ידי מוסלמים.

   

  לאחר האירוע הטרגי נהרגו כ-1,000 בני אדם לאחר שקבוצות של הינדים התפרעו בתוך שכונות מוסלמיות בערים במדינת גוג'אראט בחודשים פברואר-אפריל 2002. רוב ההרוגים בהתנגשויות האלימות היו מוסלמים.

   

  אלימות על רקע דתי היא אחת הבעיות הקשות עמן מתמודדת הודו מאז קיבלה עצמאות מבריטניה ב-1947. ממשלת גוג'אראט, שנשלטת על ידי מפלגת "בהרטיה ג'נטה", הואשמה על ידי האופוזיציה וכלי התקשורת כי היא לא עושה מספיק כדי לעצור את האלימות הבין-דתית, ואפילו דואגת ללבות אותה בעצמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  הנוסעים שבו מביקור באתר דתי רגיש. הרכבת השרופה
  צילום: רויטרס
  מומלצים