שתף קטע נבחר

עיתונאי בריטי: אסאנג' טען ל"קנוניה יהודית" נגדו

לפי הדיווח ב"גארדיאן", מייסד ויקיליקס, האחראי להדלפה הגדולה בהיסטוריה, טען כי עיתונאים יהודים בבריטניה ניסו לפגוע בתרומות לאתר. עוד נטען כי הוא אף התעלם מהעובדה שאחד מהם כלל אינו יהודי. אסאנג': "סילפו את דבריי"

האם מעצב העל ג'ון גליאנו לא לבד?  אם כוסית אחת יותר מדי גרמה למעצב לשעבר של בית האופנה "כריסטיאן דיור", לפלוט את דעותיו הגזעניות כלפי יהודים מול המצלמה, למייסד אתר ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג', הספיקה הידיעה על מחסור במזומנים עבור אתר ההדלפות שלו. כך דיווח הלילה (יום ד') העיתון הבריטי "גארדיאן".

 

 

אסאנג', כך טוען איאן היסלופ, עורך המגזין הסאטירי, "פרייבט איי", האשים מספר עיתונים בבריטניה ב"קונספירציה יהודית" נגד האתר שייסד. ה"גרדיאן" הבריטי, שאחדים מעובדיו הואשמו אף הם על ידי אסאנג' במעורבות ב"קנוניה" נגדו, דיווח כי היסלופ, עורך כתב העת שמותח ביקורת נוקבת בגיליונותיו כלפי אנשי ציבור בבריטניה, פרסם החודש כתבה ביקורתית נגד ישראל שמיר, עיתונאי וסופר יהודי ממוצא רוסי, ששיתף פעולה בעבר עם ויקיליקס וידוע בדעותיו האנטי-ציוניות.

 

"אסאנג' אמר לי שעליי להתבייש בעצמי, כיוון שהצטרפתי לדבריו לקנוניה בינלאומית להשמצת ויקיליקס", כתב היסלופ בכתב העת "פרייבט איי". "הוא טען שניסיתי למנוע מהאתר שלו קבלת תמיכה ותרומות של גורמים יהודיים, והוסיף כי הוא יודע מי הם יתר חבריי לקנוניה". לדברי היסלופ, אסאנג' טען כי כתב העת שלו "לקח חלק בקנוניה שהוביל עיתון 'הגרדיאן', כולל שניים מעובדיו – העורך אלן רוסברידג'ר והכתב דיוויד ליי, וכן הכתב ג'ון קמפנר, מ'אינדקס און סנזורשיפ', אשר כולם יהודים".

 

"הוא במובן מסויים יהודי"

במהלך שיחת הטלפון שערכו השניים, צינן היסלופ את התלהבותו של אסאנג', שהאמין כנראה כי חשף את הפרוטוקולים החדשים של זקני ציון, והסביר לו כי רוסברידג'ר אינו יהודי. אך מייסד ויקיליקס, העומד בפני הסגרה לשבדיה בגין חשד לאונס של שתי נשים, התעקש שהעורך מה"גרדיאן" הוא "במובן מסויים יהודי, כיוון שהוא גיסו של הכתב ליף שהינו יהודי", ציין היסלופ במאמרו.

 

היסלופ לא ויתר, ועמד על דעתו בפני אסאנג' כי אין שום קנוניה יהודית נגדו. לטענתו, אסאנג' לפתע חזר בו מדבריו ואמר לו: "עזוב את הקטע היהודי".

 

מייסד ויקיליקס הכחיש בפני העיתון הבריטי את האשמותיו של היסלופ. "הוא סילף, המציא או פשוט שכח כל טענה חשובה שהעליתי בפניו", הצטדק. "למעשה, 'הקנוניה היהודית' היא לחלוטין לא נכונה. היסלופ מנסה להצטדק על ידי הטחת האשמות כלפיי", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יהודי במובן מסויים". אסאנג'
צילום :רויטרס
השתכר והתפרץ. גליאנו
צילום: AFP
מומלצים