שתף קטע נבחר

חשיפה: כך פועל החמ"ל של פעולות "תג מחיר"

בדירה קטנה בקריית-ארבע התקבצו אמש 12 פעילי ימין. לצד ספריו של הרב כהנא, לימונדה ועוגיות הם תקפו את השר לבטחון פנים ואמרו ששוטרים "ישמחו לראות דם של מתנחלים נשפך". לפני שהם חוסמים את המדינה, מספק ynet הצצה נדירה לחמ"ל

כך נראה חדר המבצעים של פעולות "תג המחיר": בדירה קטנה, בקומה השנייה של בית בקריית ארבע, התכנסו אמש (יום ד') 12 פעילי ימין קיצוני, כדי לתכנן כיצד והיכן לשבש את החיים במדינה ב"יום הזעם" ולאן למנף את מאבקם בימים הקרובים - בעקבות הריסת המבנים בחוות גלעד. כתב ynet מביא הצצה נדירה לחדר המבצעים בו מתוכננות חסימות הצמתים.

 

פעולות המחאה החלו הבוקר בסביבות 7:00 והשיא עוד לפנינו - בחסימות כבישים בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ ובכניסה לירושלים. אתמול קבעו הפעילים את המוקדים שבהם יירשמו עימותים עם כוחות הביטחון. בין הפעילים בדירה היו בנצי גופשטיין, ברוך מרזל, נערי גבעות, תומכי כהנא, ארגון "חסדי מאיר", פעילי שטח ונציגי המאחזים השונים, ביניהם כאלו החשודים בביצוע פעולות "תג מחיר".

 

הפעילים התכנסו בסלון הבית, בו ספרי קודש רבים, לצד ספרים שכתב הרב מאיר כהנא. לפני הפגישה הקפידו הנוכחים להשאיר את הטלפון הניידים וכל ציוד אלקטרוני אחר מחוץ לבית, מחשש להאזנות. בעלת הבית הגישה לנוכחים עוגיות ולימונדה.


מנסים לשבש את פעולת הרכבת (צילום: אוהד צויגנברג)

 

בתחילת הפגישה, שנערכה כשעתיים, תקף תושב אחד המאחזים מדרום הר חברון את השר לבטחון הפנים. "הגיבוי שנתן השר אהרונוביץ' לשוטרים שהתפרעו בחוות גלעד, מוכיח שאין מה לסמוך על השלטון והגיע הזמן שניקח את גורלנו בידנו. צריך להבין שיש גורמים בממשלה ובמשטרה, שישמחו לראות דם של מתנחלים נשפך. אבל, לנו אסור להיות פרייארים".

 

ציוד מגן נגד השוטרים

לאחר מכן דיבר פעיל ימין אחר. הוא אמר כי יש לנקום על מה שנעשה בחוות גלעד ביום שני. "צריך להכין תוכנית עבודה מסודרת, שתגרום לביבי להצטער על מה שעשה. לא רק ביום חמישי, אלא לכל החודשים הקרובים. ברור שפניה של הממשלה לעימות איתנו ומי שפותח במערכה חייב להבין שיהיו לה תוצאות".

 

בנצ'י גופשטיין, מאנשי ארגון "חסדי מאיר", הציג במהלך הפגישה תיק אישי אותו הפעילים מתכוונים לחלק למאות פעילי ימין ואנשי הגבעות כבר בשבוע הבא.

 בתיק, שגודלו כילקוט קטן, ציוד מגן וקסדה עשויים פלסטיק קשיח. ציוד זה אמור לחסום פגיעת כדורי פלסטיק, מכות אלה ואמצעים לפיזור הפגנות אחרים.

 

גופשטיין הציג הסביר לנוכחים וגם לא פספס את ההזדמנות לכנות את השוטרים בכינויי גנאי. "זה לא הזמן לשקוט על השמרים. חייבים לצייד את החבר'ה בציוד הולם, שיאפשר להם להתגונן מפני המטורפים האלו. בחוות גלעד ראיתי את השנאה שלהם בעיניים. ראיתי את הנזק שהם עשו וקיבלנו החלטה שמאפשרים לחבר'ה להתגונן. אספנו תקציב ואני מקווה שתעזרו לנו להשיג תרומות נוספות, משום שאסור שיקרה שוב מה שקרה בעמונה ובחוות גלעד. זה דבר שיכול לחזור על עצמו".


רכב פלסטיני שהוצת (צילום: איאד חדד, בצלם)

 

בהמשך הפגישה עלו מספר תוכניות, שבכוונת הפעילים ליישם בתקופה הקרובה. בין היתר הציעו פעילים מסוימים לערוך קמפיין אישי נגד השר לבטחון הפנים. "צריך להגיע אליו לבית, לרדוף אחריו לכל מקום ולהסביר לכולם שמדובר בשר שיכול להתאים למפלגת מרצ אך לא למפלגתו של ליברמן", אמר אחד ממשתתפי הפגישה החשאית.

 

פעילים אחרים, שמזוהים עם נוער הגבעות, הציעו כניסה יזומה ומתוכננת לאזורים בשליטת הרשות הפלסטינית. הם גם הציגו

 בנק מטרות, שניתן - לדבריהם - להיכנס אליהם בחודשים הקרובים. בין הערים:  יריחו, שכם ואזורים נוספים על קו התפר בין שטחי B ו-A.

 

בפגישה נידונו גם הצעות לחסימות צמתים ביהודה, שומרון ובמרכז הארץ - שחלקם נחסמו היום בבוקר. ברוך מרזל חתם את הפגישה. הוא התבטא נגד ראש הממשלה, שר הביטחון והשר לבטחון פנים. "שלישיית הפירומנים - ביבי, ברק ואהרונוביץ' משחקים לידיים של ההתיישבות. צריך להגיד להם תודה שהם מעוררים את השטח, אחרי זמן רב שהיה רדום. הם נותנים דלק לצמיגים. אני מעדיף את המצב הזה, כי אני חושב שביבי מסוכן ומתכוון להביא חורבן. אחרי חוות גלעד טוב שאנשים יתפקחו וטוב שכולם יבינו שביבי וגם אהרונוביץ' לא בצד שלנו, הם בצד השני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוות גלעד אחרי הריסת המבנים
צילום: גור דותן
פעולת תג מחיר השבוע בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מרזל. "ביבי מסוכן ומתכוון להביא חורבן"
צילום: ירון ברנר
גופשטיין. תיק אישי
צילום: גור דותן
מומלצים