שתף קטע נבחר

בית ספר בטייבה הושבת: "לא רוצים לחכות לאסון"

אחרי חודשים של סחבת בטיפול במפגע בטיחותי, לוועד ההורים נמאס. העירייה טוענת כי שילמה לחברת החשמל כדי להתחיל בעבודות, אך מהחברה נמסר שהוא "צפוי להתקבל בקרוב"

אחרי חודשים של סחבת, להורים נמאס: ועד ההורים בבית הספר היסודי "אבן סינא א'" שבטייבה משבית היום (ו') את הלימודים עקב הסכנה הנשקפת לטענתם מכבלים של חברת החשמל, הרחוקים רק 50 סנטימטרים מגדר חצר בית הספר. לדברי ההורים, הם לא מוכנים לחכות לאסון, וקוראים לעירייה ולחברת חשמל לתקן את המפגע הבטיחותי מיד.

 

 

מאז חודש נובמבר מנסים ההורים והנהלת בית הספר לפתור את הבעיה מול הרשויות, אך לטענתם עד כה נשלח רק מומחה בטיחות מטעם משרד החינוך לבדוק את המפגע. בבדיקה שערך יועץ הבטיחות הוא גילה ליקויים ו"מפגעים חמורים", וקבע ש"בית הספר אינו מאושר מבחינה בטיחותית". לדבריו, "הפעילות בבית הספר מותנית באי יציאת התלמידים לחצר".


"הסכנה רודפת אחרי התלמידים והמורים", בשיר בלעום (צילום: חסן שעלאן)

 

"פנינו גם אל עיריית טייבה", אומר חבר ועדת ההורים בשיר בלעום, "והדבר היחיד שהם עשו הוא לכסות את המקום בלוח ברזל, אבל זה רק הגדיל את הסיכון, כי בכל רגע עלול ליפול תיל חשמלי על הלוח ולגרום לקצר חשמלי מסוכן מאוד". לדבריו, ההורים דורשים לטפל מייד במפגע לפני שיקרה אסון: "אנחנו לא רוצים לחכות יותר, ומטילים את כל האחריות על העירייה על כל אסון שיקרה".

 

"התאריך על הקבלה עוד לא הגיע"

בלעום הוסיף כי העירייה טוענת שהעבירה כספים לחברת חשמל כדי לשנות את מיקום כבלי החשמל, אבל ההורים חושדים שמנסים להשתיק אותם. "קיבלנו מהעירייה קבלה על תשלום 39,570 שקלים לזכות חברת החשמל עבור ביצוע שינויים בכבלים, והם מאשימים את חברת החשמל באיחור. מה שמוזר פה הוא שהקבלה רשומה על תאריך 27 בנובמבר 2011, והמועד הזה עוד לא הגיע".

 

לדבריו, ההורים ימשיכו במאבק עד הסוף. "לא נסבול את המצב הזה. אם הנושא לא יטופל נתכנס להחליט על המשך השביתה", אמר בלעום, "זו סכנה שרודפת אחרי התלמידים והמורים".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי כל נושא הבטיחות במוסדות החינוך הינו באחריות הרשות המקומית. מעיריית טייבה נמסר בתגובה כי הם נוקטים בכל הצעדים להסיר את הסכנה מעל ראשי התלמידים. "שילמנו לחברת החשמל 39,570 שקלים לחברת החשמל כדי שיתחילו בעבודה",

מסר מהנדס העיר חאלד ג'באלי, שהכחיש כי הקבלה שנשלחה להורים מזויפת. "מדובר בטעות לא מכוונת ברישום התאריך".

 

דוברת חברת החשמל, שרית גלעדי, מסרה בתגובה כי החברה "פועלת בשבועות האחרונים להעתקת הקו לתוואי חלופי, בכפוף לקבלת תקציב מעיריית טייבה, הצפוי להתקבל בימים הקרובים. יצוין, כי חברת החשמל פועלת בשיתוף ובתיאום עם הרשות המקומית להאצת הפעולות הנדרשות, ותעשה כל שביכולה על מנת לסיים את העבודות בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מחכים לאסון. בלעום
צילום: חסן שעאלן
טעות בקבלה. מהנדס העיר חאלד ג'באלי
צילום: חסן שעאלן
מומלצים