שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: "המנתחים שכחו בורג בגוף המנותחת"
  בתביעה שהוגשה כנגד בית החולים אסותא נטען כי לא רק שבמהלך ניתוח דליות שגרתי שכחו המנתחים בורג ברגלה של מטופלת, אלא שגם הניתוח להוצאתו הסתבך וגרם לנזק רפואי. אסותא: טרם בחנו את כתב התביעה

  המנתחים שכחו בורג ברגל - הניתוח להוצאתו הסתבך: כך נטען בתביעה שהוגשה לאחרונה על ידי עו"ד יגאל טמיר לבית משפט השלום בתל אביב כנגד מכבי שרותי בריאות, אסותא והרופא המנתח. לטענת התובעת המנתחים שכחו ציוד רפואי בגופה. כשהתגלה הדבר היא הובהלה חזרה לחדר הניתוח, הבורג הוצא, אולם המצב המשיך להסתבך כשהתברר כי נוצר חור בגבה, שגרם לדליפת נוזל מוחי.

   

   

  גם הניתוח השני מסתבך

  הפרשה החלה ביוני 2008, כשהתובעת אושפזה בבית החולים אסותא, במשכנו הישן בתל אביב, לצורך ניתוח הוצאת דליות. מדובר בניתוח שגרתי ושכיח. לאחר הניתוח הועברה החולה לחדר התאוששות, ולקראת סיום התאוששותה, היא הופנתה לצילום רנטגן ברגלה הימנית. בצילום התברר כי במהלך הניתוח שכח הצוות המנתח בתוך רגלה הימנית ציוד ניתוחי דמוי בורג.

   

  אך בכך, לדבריה, לא הסתיימו הבעיות. כדי להוציא את הבורג היא הובהלה חזרה אל חדר הניתוח בדחיפות, שם עברה ניתוח חוזר שכלל פתיחת הרגל הימנית בהרדמה מלאה. לטענתה גם ניתוח זה לא עבר בשלום והיא שוחררה לביתה, למרות שהתלוננה על כאבים עזים שלא חלפו. הצוות הרפואי, לדבריה, סירב לאשפז אותה חרף מצבה תוך טענה כי מדובר בתופעות לוואי רגילות עקב ההרדמה, והן צפויות לחלוף.

   

  למחרת, לאחר שהתרופות שניתנו לה למניעת בחילות והקאות לא הועילו וכשהיא אינה מסוגלת לקום ממיטתה, פנו התובעת ובעלה שוב אל בית החולים, והרופא הסכים לזמנה לבדיקה. לאחר בדיקות חוזרות שנערכו לה התברר כי נוצר חור בעמוד השדרה, שגרם לדליפת נוזל מוחי,

  והוא שהוביל לתופעות מהן סבלה. כתוצאה מכך בוצעה בה פרוצדורה רפואית, במהלכה הוחדר דם לעמוד השדרה שלה במטרה לסתום את החור.

   

  לדברי התובעת, כתוצאה מהניתוח והסיבוכים שבעקבותיו היא סבלה מחרדה, כאבים וצלקות מכאיבות ברגלה. עוד היא טוענת כי מאז הניתוח נגרמו לה הוצאות רפואיות ניכרות, וכי בעתיד היא תזדקק לעבור ניתוחים פלסטיים לטשטוש הצלקות.

   

  בנוסף, טוענת המטופלת, לאחר השיחרור היא קיבלה לידיה סיכום מחלה עם גרסה חלקית ומצומצמת של הליכי הניתוח. רק לאחר שפנתה שוב לבית החולים היא קיבלה את העותק המלא והמפורט של הניתוח, בו מצויינים כל פרטי הפרשה.

   

  מבית החולים אסותא נמסר: "כתב התביעה טרם נבחן על ידי אסותא ולכן אנו מנועים מלהגיב".

   

  דובר קופ"ח מכבי מסר: "מדובר במקרה מצער. קיבלנו את כתב התביעה, אנו לומדים את פרטיו ונתייחס בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התובעת סבלה מחרדה, כאבים וצלקות מכאיבות ברגלה
  צילום: index open
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים