שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דוד אלכסנדר מונה ליו"ר מועצת הקולנוע

  אלכסנדר, שכיהן בין היתר בעברו כראש מנהל תרבות, יחליף בתפקיד את מיכה חריש ויחזיק בו עד מאי 2014. "זו הזדמנות להמשיך ולהיות שותף בטיפוח עולם הקולנוע בישראל", אמר

  שרת התרבות, לימור לבנת, הודיעה היום (א') על מינויו של פרופסור דוד אלכסנדר לתפקיד יו"ר מועצת הקולנוע. הוא יחליף בתפקיד את היו"ר היוצא, מיכה חריש, שאולץ לפרוש בעקבות מינויו כממלא מקום יו"ר מפלגת העבודה. על פי החוזה שנחתם בין הצדדים, מינויו של אלכסנדר, שייכנס לתפקיד באופן מיידי, תקף עד ל-22 במאי 2014.

   

  "בימים אלה אנחנו מציינים עשור לחוק הקולנוע, שבמסגרתו הוקמה המועצה", אמר דוד אלכסנדר עם מינויו, "זה היה עשור שבמהלכו פרח הקולנוע הישראלי ושינה את פניו לבלי הכר. מכלול היצירה הקולנועית - העלילתית, התיעודית והנסיונית, מגוון ומרתק. כמו בכל יום הולדת ראוי בהחלט לרוות נחת מהישגי העבר ועם זאת להיערך לימים של חשיבה מחודשת ועשיה מחדשת.

   

  "היתה לי הזכות להימנות עם חברי מועצת הקולנוע הראשונה בהנהגת עו"ד אלי זוהר שעיצבה מראשית את מדיניות התמיכה בקולנוע הישראלי. מינויי לראשות המועצה בצד היותו מעין השלמת מעגל אישית, הוא הזדמנות להמשיך ולהיות שותף בטיפוח עולם הקולנוע בישראל, מתוך קידום יוזמות חדשות בו. על כך, כמו גם על האמון שניתן בי, אני אסיר תודה לשרה לימור לבנת".

   

  אלכסנדר בן ה-65 הינו בעל עבר עשיר בשורות מוסדות התרבות השונים. הוא שימש בין היתר כמנכ"ל התיאטרון הלאומי, "הבימה", ראש מנהל התרבות במשרד החינוך והתרבות, מנכ"ל מוזיאון "בית התפוצות"

   ומנהל קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות. החל משנת 2002 משמש פרופסור אלכסנדר כנשיא המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך, ויצו-צרפת, בחיפה.

   

  במקביל שימש ב-15 השנים האחרונות גם כחבר סגל ההוראה בחוג לתקשורת באוניברסיטת חיפה והיה גם חבר בסגל ההוראה של החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב במשך 30 שנה.

   

  "אני מאמינה שפרופסור אלכסנדר יוכל לתרום מכישוריו ומניסינו הניהולי הרב בכל קשת תחומי התרבות והאמנות גם למועצת הקולנוע", הגיבה לבנת על המינוי. "העובדה שהוא כבר מכהן כחבר מועצה ומעורה בעבודתה, תסייע לו כמובן להשתלב במהירות בתפקיד היו"ר. אני מאחלת לו הצלחה רבה בתפקיד החשוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלכסנדר. סוגר מעגל
  צילום: גיל נחושתן
  לאתר ההטבות
  מומלצים