שתף קטע נבחר

האמנים לצד העו"סים: "מאבק על פני החברה"

שחקנים ומוזיקאים - ביניהם משה איבגי, גילה אלמגור וגלעד כהנא מ"הג'ירפות" - התייצבו לצד העובדים השובתים והשתתפו בסרטון הקורא לציבור לתמוך במאבקם. "לא מדובר בעניין של יפי נפש", הסביר כהנא בשיחה עם ynet, "זה משהו שיכול לקבוע את היציבות שלנו". אלמגור: חובה לתמוך במאבק מוצדק שכזה

האמנים מתייצבים מאחורי העובדים הסוציאליים: שחקנים ומוזיקאים - ביניהם גילה אלמגור, משה איבגי וגלעד כהנא מ"הג'ירפות" - מופיעים בסרטון תמיכה במאבק העובדים הסוציאליים, שפתחו הבוקר (יום א') בשביתה בדרישה לשיפור בשכרם. "המאבק של העובדים והעובדות הסוציאליות הוא על פני החברה שלנו", הם אומרים בסרטון.

 

שביתת העו"סים - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

בסרטון - בו משתתפים גם שאנן סטריט מ"הדג נחש", השחקנית עינת ויצמן, הזמר מוקי והשחקן דני שטג - קוראים האמנים "לקחת בידיים את עתיד החברה שלנו", ותוהים אם "כך אנחנו באמת רוצים שהמדינה שלנו תיראה?". הם קוראים לצופים לקום מהכורסא, להצטרף למאבק ולתמוך במאבק למען חברה טובה יותר וצדק.

 

 

לצד האמנים, משתתפים בסרטון גם עובדים סוציאליים שמספרים על עבודתם היומיומית, על האוכלוסייה לה הם נותנים כתף, על הקשיים, השכר הזעום והצורך בתמיכה. הם מבקשים מהציבור הרחב לתמוך בהם, "לפני שיהיה נזק גדול יותר".

 

"זו בושה, זה לא נותן להם את הכבוד המגיע להם, זה הזוי שעובדת סוציאלית אקדמאית מקבלת השלמת הכנסה כי היא לא מגיעה לשכר מינימום במשרה מלאה", אומרים האמנים בסרטון.

 

"סימפטום להתפרקות מדינת הרווחה" 

בשיחה עם ynet הסביר כהנא מדוע החליט להשתתף ביוזמה: "תמיד מציגים את מבחן המק במדינות, בו נבדק כמה עולה המבורגר במדינה. המבחן שלנו הוא כמה מקבל עובד סוציאלי. חברה נשפטת בהתאם לשוליים שלה, ואנחנו נשפטים באלה שמטפלים בשוליים, בכל האנשים שאיש לא יטפל בהם".

 

כהנא ציין כי המעמד הבינוני הולך ומתרסק, בעוד שהמעמד העליון הולך ומתעצם. "במצב הזה

העבודה הסוציאלית היא קריטית, שכן לא מדובר רק בשכבות השוליים, אלא ברבים אחרים. לא מדובר בעניין של יפי נפש. זה משהו שיכול לקבוע את היציבות שלנו".

 

עינת ויצמן סיפרה שעד לרגע שפנו אליה מארגנות המאבק, לא הייתה מודעת לשכר השערורייתי שמקבלים העובדים הסוציאליים. "זו בלי ספק מטרה ראויה להצטרף אליה", אמרה, "זהו רק סימפטום אחד להתפרקות מדינת הרווחה. המדינה מפקירה את החלשים והמוחלשים, וההון הולך למקומות הרבה פחות ראויים".

 

"זה אבסורד", אמרה גילה אלמגור על מצב העובדים הסוציאליים בשיחה עם ynet, וקראה לציבור להתייצב מאחורי העובדים הסוציאליים: "חובה לתמוך במאבק מוצדק שכזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהנא. "נשפטים בשוליים"
צילום: דודו אזולאי
"שכר שערורייתי". ויצמן
צילום: קרן נתנזון
אלמגור. "זה אבסורד"
צילום: דנה קופל
איבגי בסרטון
צילום: באדיבות תנועת "עתידינו"
מומלצים