שתף קטע נבחר

בגלל השביתה ברווחה: סלי המזון לפסח בסכנה

העובדים הסוציאלים נערכים לשביתה ממושכת, וכ-10,000 משפחות עלולות לשלם עוד מחיר. "לא עונים לטלפונים שלנו", אמרו בעמותה של חב"ד, "נזק בלתי הפיך"

שביתת העובדים הסוציאלית שפרצה אתמול בבוקר (יום א'), לא פוגעת רק בטיפול שמעניקות לשכות הרווחה ברחבי הארץ, אלא גם מאיימת על חבילות המזון המוענקות לנזקקים. כתוצאה מהשביתה, סלי המזון שאמורות לקבל כ-10,000 משפחות לקראת חג הפסח – בסכנה.

 

שביתת העו"סים - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

"מדי שנה אנחנו מחלקים בחג עשרת אלפים חבילות מזון למשפחות נזקקות", סיפר יו"ר עמותת חב"ד "אשל ירושלים", מנדי בלוי, "החבילות שממומנות בשיתוף משרד הרווחה וה'קרן לידידות' מגיעות למשפחות ב-50 רשויות ברחבי הארץ, אליהן אנחנו מגיעים בסיוע של העובדים הסוציאליים, שמאתרים את אלו שנמצאות במצב הכי קשה ומעבירים לנו את השמות".


בית תמחוי. "מדובר בנזק בלתי הפיך" (צילום אילוסטרציה: ירון ברנר) 

 

בלוי הביע דאגה רבה מהמשך שביתת העובדים הסוציאליים והשלכותיה. "בגלל השביתה התהליך כולו נתקע. בשלב זה, כחודש לפני החג וחלוקת המזון, העובדים הסוציאליים בלשכות הרווחה אמורים לבדוק לכמה סלים הם זקוקים ולהעביר לנו את השמות ואת המספרים", אמר איש חב"ד, "היום לא הצלחנו לדבר עם לשכות הרווחה, פשוט לא ענו לטלפונים שלנו או אמרו שיש שביתה".

 

בלוי הזהיר כי אם בימים הקרובים השביתה לא תסתיים, חבילות המזון לא יגיעו למשפחות הנזקקות. "בניגוד לנזקים אחרים וחשובים של השביתה, כאן מדובר בנזק בלתי הפיך", ציין, "אם לא נעמוד בלוחות הזמנים לא נוכל להזמין מהספקים, והמשפחות האלה, שמצליחות לעבור את החג בעזרת חבילות המזון הללו, פשוט לא יקבלו אותן".

 

עירית היימן, ראש תחום עוני ב"קרן לידידות", ששותפה למימון הפרויקט, אמרה בשיחה עם ynet כי "מדובר באנשים החלשים ביותר שממילא לא מקבלים עזרה מספקת ועכשיו גם המזון הבסיסי שהם אמורים לקבל בסכנה".

 

למרות הדאגה לאלפי משפחות נזקקות, הבהירה היימן: "אנחנו מחזקים את העובדים הסוציאליים במאבקם. אנחנו רואים אותם קורסים מידי יום מול העומס הבלתי אפשרי שאתו הם צריכים להתמודד, אבל מישהו צריך להתעורר כדי שאנחנו נוכל לחלק את הסלים האלו".

 

ממשרד הרווחה נמסר כי "מחר (ב') מתקיימת ישיבה עם האוצר ואיגוד העובדים הסוציאליים בנושא השביתה. אנו מקווים כי היא תביא להתקדמות במשא ומתון, חלוקת המזון לפסח מתבצעת בעוד חודש וחצי כך שיש מספיק זמן להיערך לחלוקה".

פורסם לראשונה 06/03/2011 23:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדים הסוציאליים מפגינים. "מחזקים אותם"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים