שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "מוזיקה שמחברת בין אנשים היא לא זבל"

  בעקבות הסערה התקשורתית שעוררו דבריו של יהורם גאון נגד המוזיקה המזרחית, כינס הזמר משה פרץ מסיבת עיתונאים ובה הגיב לדברים - וגם הציע גישור מוזיקלי, כשחיבר את שירו "ואולי" עם "אלף נשיקות" של גאון

  אחרי הסערה התקשורתית והתגובות החריפות, הגיעה התגובה המוזיקלית: כתגובה לדבריו של יהורם גאון, שתיאר את המוזיקה המזרחית כ"אסון טבע" ו"זבל שלא ברא השטן", כינס הערב (ד') הזמר משה פרץ מסיבת עיתונאים שעות ספורות לפני הופעתו - ובה הגיב לדברים במתינות, וגם הציע גישור מוזיקלי בין הצדדים.

   

  "יהורם גאון אמר שהמוזיקה המזרחית היא זבל", אמר פרץ. "המון אנשים ביקשו מאיתנו תגובה, וכן - יש לי תגובה. אני גדלתי על ערכים, ומידת הכעס ומידת הקנאה הן המידות הגרועות ביותר שיש בבן אדם, אך יש בו גם מידות טובות של אהבה, הערכה וכבוד. כך אלוקים ברא אותנו. חכמים ממני אמרו 'ואהבת לרעך כמוך'. ומוזיקה שמחברת בין אנשים ומרגשת אותם היא לא מוזיקה זבל, אלא מוזיקה מעולה. היא מוזיקה טובה לנשמה".

   

  אולם פרץ לא הסתפק בתגובה המילולית לבדה. "מר יהורם גאון, אני פונה אליך עכשיו, ואני רוצה לומר לך שבמקום לבזבז את הזמן בלכעוס ולהכעיס אנשים, גייסתי את הנגנים שמופיעים איתי בשביל לשיר לך", אמר פרץ, ועלה לבמת ההאנגר 11 בתל-אביב עם ביצוע משלו ללהיט "אלף נשיקות" של יהורם גאון, אותו חיבר עם הלהיט שלו "ואולי".

   

  כזכור, דבריו של יהורם גאון, שתיאר את המוזיקה המזרחית כ"אסון טבע" ו"זבל שלא ברא השטן" במהלך ראיון לעיתון הסטודנטים של המרכז האוניברסיטאי אריאל, נחשפו הבוקר לראשונה ב"ידיעות אחרונות". "לפעמים אני מקשיב למילים, ואני לא

  מאמין למה שאני שומע. העברית עילגת, יש שם שגיאות. אני לא מבין את הדבר הזה. זה ממש נורא", אמר גאון. "אם מדובר באביהו מדינה או בשלמה בר או באנשים כאלה, אז זה יפה. אבל הרוב זה בושה לאינטליגנציה".

   

  דבריו של גאון אמנם לא זכו לתגובות חריפות מרוב הזמרים הבולטים בז'אנר, אך כן זכו לגינויים מצד גורמים שונים מתעשיית המוזיקה המזרחית. שדר הרדיו אליקו טען כי "יהורם גאון צריך להתבייש במילים שיצאו לו מהפה ולהתנצל", והפזמונאי וחתן פרס אקו"ם, יוסי גיספן, סיפר ל-ynet כי "מביך שאמן בסדר גודל כזה צריך להתבטא כך בשביל להשיג כותרת".

   

  מוקדם יותר היום הגיב לדברים גם הזמר אייל גולן, שבחר שלא נקוט עמדה נחרצת: "כאמן ישראלי, החי בישראל מאז ומתמיד, אני בעד רבגוניות במוזיקה, מאחר שאני מאמין שלקהל המאזינים ניתנת האפשרות וההזדמנות ליהנות מכל סוגי המוזיקה. אני בעד בחירה חופשית והעדפה אישית לכל אדם באשר הוא ומקווה כי נדע לחיות וליהנות יחדיו ממוסיקה ומתרבות מכל גווני הקשת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרץ. "זו מוזיקה מעולה"
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים