שתף קטע נבחר

שוב פיצוץ עם עובדי הרווחה: מי יפקח על השכר?

המשא ומתן בין העובדים הסוציאליים השובתים וההסתדרות לאוצר לא הוביל להסכמות. ההצעה לשכר המינימלי לעובדי עמותות עלתה, אבל "אי אפשר להבטיח אז אין תכלית"

השיחות בין העובדים הסוציאליים לנציגי משרד האוצר הסתיימו אמש (יום ד') שוב בפיצוץ, למרות שבמהלכן נשמע היה שרוב הצדדים הסכימו לנושא שכר המינימום של העובדים הסוציאליים בעמותות שמקבלות מימון ממשלתי. היום תיכנס שביתת עובדי הרווחה ליומה החמישי.

 

שביתת העובדים הסוציאלים - הסיקור המלא:

 

שלשום הציעו באוצר סכום של 5,500 שקל כשכר מינימום ואתמול כבר נשמעו בדיון סכומים גבוהים יותר, של 6,000 ואפילו 7,000 שקל. באיגוד העובדים הסוציאליים ציינו כי"האוצר מוכן לתקצב את עובדי העמותות אבל לא מוכן לאכוף את התשלום, כל עוד אין יכולת להבטיח שהשכר יגיע לכיס העובד אין בזה תכלית".

 

עם זאת, בהסתדרות התעקשו שאין כל הסכמה בנושא שכר המינימום וציינו כי הדרישה העיקרית היא להחיל את ההסכמים על תוספות שכר לעובדי המדינה גם על עובדי העמותות.

 

באוצר הסבירו הערב כי "עקרונית העובדים הסוציאליים קיבלו את ההצעה להחיל שכר מינימום וכעת הויכוח הוא בעיקר על האכיפה והפיקוח בעמותות.

 אבל המדינה לא יכולה לפקח על שכר בגופים שהם לא המדינה".

 

מוקדם יותר, דיבר שר הרווחה משה כחלון במליאת הכנסת, ולמרות שהביע הזדהות עם העובדים הסוציאליים, קרא להם לסיים מיד את השביתה. "תרוויחו לפחות 6,000 שקל ברוטו, זה שכר שגם שוטר מתחיל לא מקבל", הוא הצהיר, וגם דיברעל מנגנון שיוקם במשרדו לאכיפת התשלום המינימלי. ובכל זאת, גם מחר יסבלו חולים, קשישים, נכים, ילדים במוצקה ועוד רבים אחרים מהיעדרם של האנשים שדואגים לשלומם.

 

במקביל, אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, כי הרשויות המקומיות שוקלות להצטרף לשביתה: "מאבקם של העובדים הסוציאלים מוצדק, אנו ברשויות המקומיות, נדרשים לתת במקומה של המדינה סיוע ופיתרון לבעיות הרווחה ואין לנו כלים לעשות זאת ללא העובדים הסוציאלים. אני קורא לראש הממשלה להתערב במשבר ולפתור אותו".

 

 


פורסם לראשונה 09/03/2011 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדים סוציאליים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים