שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי יממן פעילויות ילדים אוטיסטים? רצים במרתון

  במרכז קשתות לומדים ילדים אוטיסטים מגיל 3, הנהנים גם מרפלקסולוגיה, אימוני קונג-פו וטיפול בכלבים - טיפולים חשובים שעלותם הגבוהה תלויה בתרומות. במרתון ת"א הקרוב ירוצו שניים למען המרכז, ומזמינים לתרום שקל על כל מטר שיגמאו במסלול

  כ-70 ילדים אוטיסטים שלומדים במרכז קשתות במועצה האזורית מנשה מקווים שמרתון תל אביב , שיתקיים ב-8 באפריל, יסייע להם במימון טיפולים חיוניים. במרתון הקרוב ניתן יהיה "לרכוש מטרים" במסלול של שניים מהרצים ולהקדיש אותם לטובת טיפולים מיוחדים הניתנים לילדים, כמו תרפיה באמצעות בעלי חיים ורפלקסולוגיה. 

   

   

  קניית מטרים במרתון היא דרך מקובלת בעולם לגייס תרומות - התורמים מעניקים סכום כסף על כל מטר של הרץ במסלול, לטובת המטרה שנקבעה. במרתון תל אביב ירוצו מנו אלדר (35) וגד הרן (36) למען הילדים במרכז קשתות, כל אחד מהם חצי מרתון, מסלול שאורכו 21,100 מטר. היעד - גיוס של כ-42,000 שקל לטובת הילדים האוטיסטים.

   

  "בשלב זה גייסנו שליש מהיעד", אומר אלדר ל-ynet, "ויש לנו עוד חמישה רצים שמוכנים להתגייס אם יהיו תורמים נוספים שירצו לרכוש מטרים. אנחנו עושים הכל בהתנדבות וכל הכספים מועברים ישירות למרכז".

   

  מחפשים את הכישרון בכל ילד

  במרכז קשתות כיתות א'-ו' ושני גני ילדים, שאליהם מגיעים ילדים לקויי תקשורת מאזור השרון ועד הצפון ליום לימודים ארוך הנמשך עד 17:00. לכל ילד מותאמת תוכנית טיפולית וחינוכית באופן אישי, תוך שמירה על קשר הדוק עם המשפחה וצוות המטפלים. העבודה במרכז נעשית סביב השעון, כמעט ללא חופשות - גם בקיץ.

   

  "מגיעים אלינו ילדים מכל הרצף האוטיסטי", אמרה ל-ynet תרצה גמליאל, מנהלת המרכז. "יש ילדים שמבינים הכל אבל לא מדברים, ויש ילדים עם תפקוד קוגניטיבי נמוך מאוד. אנחנו מחפשים בכל ילד את הכישרון שחבוי בו ואת הדרך לשלב אותו בקהילה. לידינו נמצאים בתי ספר רגילים, והילדים שלנו משתתפים בחלק מהשיעורים שם, לפי היכולת שלהם - מקריאה ומדעים ועד ספורט ואמנות".


  "מפתח ביטחון עצמי". טיפול בכלבים במרכז קשתות (צילום: טובה הוניג)

   

  קונג-פו לביטחון העצמי

  מעבר לטיפולים המסורתיים כמו ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת, זוכים הילדים במרכז למגוון טיפולים משלימים כמו רפלקסולוגיה, טיפול בעזרת בעלי חיים, טיולים חווייתיים ואפילו אימוני קונג-פו, המסייעים לביטחון העצמי שלהם וליכולת לתקשר עם הסביבה. 

   

  "הטיפולים המשלימים מקדמים מאוד רגשית את הילדים", אמרה גמליאל, "הכלבים, למשל, פחות מאיימים עליהם, והם תורמים להעלאת הביטחון העצמי, לשיפור התקשורת הלא-מילולית ולתחושת אמפתיה לבעל חיים. הרפלקסולוגיה פותרת את בעיית המגע - לחלק מהילדים קשה מאוד עם מגע והם נרתעים בכל פעם שמישהו מתקרב אליהם. הטיפול מאפשר לסביבה לגעת בהם ולפתח תקשורת, והלחיצות מרגיעות אותם ומעלות את רמת הקשב והריכוז".

   

  גם לטיפול באמנויות לחימה יתרונות עבור הילדים האוטיסטים: הם זוכים להכיר עולם חדש של תנועה שמחזק את גופם ומשפר את היכולות המוטוריות שלהם. קבוצת האימון יוצרת קשר בין הילדים ותחושת כוח, והיא מדמה מצבים יומיומיים שבהם הילדים נתקלים ומסייעת להם להתמודד.

   

  הטיפולים המיוחדים במרכז ממומנים באמצעות תרומות בלבד, שמגייסת המועצה האזורית ובדרכים נוספות המגובשות עם ההורים - כדוגמת מרתון תל אביב הקרוב. לטיפולים אלה אין כל מימון ממשלתי.

   

  עלות הטיפולים גבוהה מאוד, מ-40,000 שקל לשנה של קונג-פו ועד 120,000 שקל לשנה של טיפול באמצעות כלבים. במרכז קשתות מקווים כאמור להשיג במרתון תל אביב יעד של 42,000 שקל לצורך מתן טיפולים נוספים.

   

  איך אפשר לתרום?

  • שליחת המחאות לפקודת "מועצה אזורית מנשה - עבור מרכז קשתות", לכתובת: מרכז קשתות, "רצים עבור ילדי קשתות", קריית החינוך מרכז אזורי מנשה, ד.נ חפר 37845
  • פרטים נוספים בטלפון 073-2617385 או במייל.


   
   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הטיפולים המשלימים מקדמים רגשית את הילדים
  צילום: טובה הוניג
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים