שתף קטע נבחר

רעיית שר הביטחון תואשם בהעסקת עובדת זרה

התפתחות בפרשת העובדת הזרה בביתם של נילי פריאל ואהוד ברק: רשות האוכלוסין וההגירה צפויה להגיש בתחילת השבוע כתב אישום נגד פריאל, בגין עבירה על חוק העבודה. אם תורשע, פריאל צפויה לקנס של עד כמאה אלף שקלים או חלופת מאסר

כתב אישום יוגש בתחילת שבוע הבא נגד נילי פריאל, רעיית שר הביטחון אהוד ברק, בגין "עבירה על חוק העבודה". מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר הערב (יום ה') כי מחלקת התביעות של הרשות צפויה להגיש את כתב האישום בתחילת השבוע לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב.

 

 

אם תורשע פריאל, העונש הצפוי עשוי לנוע בין קנס כספי של עד כמאה אלף שקלים או חלופת מאסר. בנובמבר אשתקד, לאחר מעצרה של העובדת הזרה וירג'יניה, התייצבו פריאל והעובדת במשרדי יחידת האכיפה וקיימו עימות, שבעקבותיו הוחלט להגיש את כתב האישום נגד פריאל.

 

פריאל פנתה בעבר ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וביקשה להסתפק בתשלום קנס על העבירה, על מנת להביא לסיום מהיר של הפרשה. עם זאת, היועץ הבהיר כי אם החשדות נכונים, מצדיקות נסיבות המקרה את העמדתה לדין. גם

תלונותיה של פריאל ובעלה כי הפרקליטות נוקטת יד קשה כלפיהם נדחו על הסף על-ידי לשכת היועץ.

 

במכתב ששלח עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, לפריאל ולפרקליטיה, הוא הדגיש כי ההחלטה אם להגיש כתב אישום נגדה נעשתה ללא התחשבות בזהות המעסיקים, וכי הרף הראייתי הנדרש לשם העמדה לדין, "זהה הן לשועי הארץ והן לפשוטי העם".

 

בתחילת הפרשה נראה היה כי רעייתו של שר הבטיחון תצליח להתחמק מעונש, מאחר שהעובדת הפיליפינית לא נמצאה. אולם, זמן קצר לאחר שהחקירה נסגרה משום שפקחי יחידת עוז לא הצליחו לאתר אותה, הפתיעה העיתונאית כרמלה מנשה והעלתה את וירג'יניה לשידור בתוכניתה ברשת ב'.

 

בתוכנית סיפרה וירג'יניה שמספר הטלפון שלה היה בידי השומרים ובידיה של פריאל. לדבריה, המאבטחים לא בדקו אותה והיא נכנסה לבית בלי לעבור בדיקה גופנית. "נילי נתנה לי מתנות, הייתה עושה לי מיץ גזר", סיפרה האשה בעברית, ועל ברק עצמו אמרה שהוא "אדם ממש טוב, כיבד אותי והתנהג כמו בן אדם רגיל". עוד היא ציינה שנילי, שהכירה אותה דרך חברים, הבטיחה לה שכשהיא תהיה חוקית, היא תחזור לעבוד בבית ברק. זמן מה לאחר מכן ואחרי המבוכה שנגרמה למערכת אכיפת החוק, הצליחו פקחי יחידת עוז לאתר את העובדת הזרה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וירג'יניה. נעצרה
צילום: ערוץ 10
צילום: יריב כץ
פריאל. תעמוד לדין
צילום: יריב כץ
מומלצים