שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ישראלית ביפן: "היינו בכוננות כל הלילה"

שמרית מיזונו סיפרה ל-ynet כי התושבים בעיר צ'יבה לא ישנו הלילה: "הסתכלתי החוצה מהחלון ובכל החלונות יש אור מסביב, כולם ערים". היא אמרה כי חיי בתה בת ה-3 ניצלו, כיוון שהיא וחבריה לגן הילדים עברו לפני כחודש למבנה אחר, מפני שהמבנה הקודם לא עמד בתקנים וברעידה הוא קרס

אחרי הרעידה הגדולה - פוחדים לישון: שמרית מיזונו, ישראלית המתגוררת בעיר צ'יבה, על קו החוף של יפן מול האוקינוס השקט, דרומית למוקד הרעש, סיפרה הערב (יום ו') ל-ynet  כי רעידות המשנה נמשכו גם שעות - לאחר הרעידה שגרמה לגלי צונאמי ולמאות הרוגים.  

 

מעדכנים את החברים שלכם - בעמוד הפייסבוק של ynet

  • ישראלים ביפן מוזמנים ליצור קשר עם מערכת החדשות של ynet באמצעות האימייל האדום

 

מיזונו סיפרה, כי כמו תושבים רבים ביפן היא מתקשה להירדם בלילה. "הסתכלתי החוצה מהחלון ובכל החלונות יש אור מסביב, כולם ערים הלילה. כולם במצב של כוננות, כי אם קורה משהו זה עניין של שניות למנוע אסון. יש לי תיק מוכן עם הדרכונים של כולם וטיטולים לילד, למצב שנצטרך להתפנות שוב".

 

בשעות הלילה (שעון יפן) היא ערכה עם בעלה תורנות ואחד מהם נשאר תמיד ער. "יש לי שני ילדים קטנים, הגדולה בת 3 הקטן בן 7 חודשים. אני יושבת מול הערוץ היפני בטלוויזיה וכל כמה רגעים יש צליל על המסך. זה אומר שיש רעידה חזקה. במצב כזה צריך לכבות תנורים, ולהיות ליד הילדים הקטנים ולהשגיח עליהם".

 

בשעה 21:08 (שעון ישראל) פקדה את יפן רעידה נוספת, הפעם בעוצמה 6.6 בסולם ריכטר. "היה צפצוף, כמו אזעקה בארץ. ברעידה כל החלונות רעדו. אני עוצמת עיניים, מרגישה שהכל סביבי מסתובב", היא סיפרה.

 

על הרעידה החזקה, בעוצמה של 8.9 בסולם ריכטר, סיפרה מיזונו: "הרעידה החזקה תפסה אותי בשנת צהריים עם בני התינוק. פתאום הרגשתי שהכל זז. אמנם אנחנו רגילים לרעידות אדמה פה, אבל הפעם העוצמה היתה חריגה. הבן שלי גם התעורר בהיסטריה וזה היה עניין של שניות, כיסיתי אותו עם הגוף ורצנו למטה, ככה עם הפיג'מה".

 

היא סיפרה על נזקים בביתה. "יש לי אקווריום בבית והכל נשפך והתנפץ. כל החדר שלי נהפך לגמרי, גם הפלזמה נפלה על הרצפה". לאחר הרעידה, כמו רבים אחרים, היא יצאה מביתה. "יצאתי לאזור של חניה פתוחה, כדי שבניינים לא יפלו עלינו, כי זה היה באמת רעש חריג. מאוחר יותר לקחתי את בתי בת ה-3 מגן הילדים, היא סיפרה שהיתה רעידה גדולה ולקחו אותם החוצה, שמו להם כובע מגן על הראש והאדמה רעדה וזה היה לה מפחיד".

 

מיזונו סיפרה, כי ההקפדה על הנהלים והוראות הבטיחות הצילו את חיי בתה. "הגן שהיא נמצאת בו עכשיו נמצא במבנה

 חדש, הם עברו גן לפני חודש, כי המבנה הקודם לא עמד בתקנים של רעידות האדמה, ואכן המבנה קרס טוטאלית היום. אם הילדים עדיין היו שם היה קורה אסון גדול."

 

על המצב בעיר, היא סיפרה: "אני גרה על גבעה, במרחק כמה דקות מפה יש שריפות קטנות בבתים. מתחת לגבעה יש התפרצויות של מים בגלל תזוזת האדמה. הרבה עמודי חשמל נפלו בעיר, אחד מהם לידינו וזה מאוד משפיע על אספקת החשמל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזקי הרעידה
צילום: רויטרס
רואים אש מהחלון
צילום: רויטרס
מומלצים