שתף קטע נבחר

האם נמצאה אטלנטיס האגדית?

צוות מדענים טוען כי גילה את מיקומה של היבשת האבודה אטלנטיס שעל פי האגדה הוצפה על ידי אלפי גלי צונאמי

האם משקעים של בוץ בדרום ספרד מחביאים בתוכם את אטלנטיס? לפי פרופ' ריצ'רד פרוינד מאוניברסיטת הרתפורד שבקונטיקט, ראש צוות המחקר שבחן את חידת העלמותה של העיר, התשובה חיובית לגמרי.

 

"זהו הכוח של הצונאמי", אמר פרוינד לסוכנות הידיעות "רויטרס". "קשה לנו לתפוס שהנחשול יכול למחוק רצועה של עד 100 ק"מ אל תוך היבשה, אך אלו פחות או יותר סדרי הגודל שאנו מדברים עליהם".

 

כדי לפתור את התעלומה עתיקת היומין השתמש הצוות בצילום לווין של אזור הביצות מצפון לעיר הספרדית קדיז, שם נראית עיר שקועה שהמדענים חשדו כי היא היא אטלנטיס המפוארת. הם חקרו את האתר בשנתיים האחרונות באמצעות שילוב של מכ"ם קרקעי, מיפוי דיגיטלי וטכנולוגיה תת-מימית.

 

גילוי מפתיע של סדרת אתרי זיכרון שנבנו במרכז המדינה, כביכול על ידי פליטי העיר ששרדו את הצונאמי, העניק לחוקרים ביטחון נוסף בהשערתם, הוסיף פרוינד, שסבור כי תושבי אטלנטיס ששרדו את הנחשול נסו לתוך היבשת ובנו שם ערים חדשות. התגלית תוצג מחר במסגרת תוכנית מיוחדת בערוץ "נשיונל ג'יאוגרפיק".

 

"מצאנו משהו שאיש לא גילה עד כה ואשר מעניק לממצאים שלנו שכבה של אמינות", אמר פרוינד והוסיף כי זה מאות שנים שגלי צונאמי מתועדים באזור.

 

הפילוסוף היווני המהולל אפלטון כתב על אטלנטיס כבר לפני כ-2,600 שנה ותיאר אותה בתור "אי הממוקם מול המיצרים הנקראים 'עמודי הרקולס'". כך נקראו מיצרי גיברלטר בעת העתיקה.

 

כמו כן, נאמר בדיאלוגים שלו, שהם המקור ההיסטורי המרכזי לתעלומה, כי העיר נעלמה אל מעמקי הים תוך פחות מיממה. תיאוריו המפורטים שימשו את החוקרים עוד בעבר ליצירת מפה שעל פיה מתמקדים החיפושים בסביבות הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. כעת מתכננים החוקרים לערוך חפירות נוספות באזור ובחינה מדוקדקת של התנאים הגיאולוגיים שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפת אטלנטיס לפי אפלטון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים