שתף קטע נבחר

הצנועות והחסודות - הקאמבק

לפני כמעט עשור הן היו "הדבר החם הבא": תשע נשים דעתניות, צעירות ודתיות, שדיברו על כל מה שהושתק. הערוץ נסגר, אך מגישות התוכנית המשיכו לפרוץ דרך בתחומים שונים. פגשנו כמה מהן בערב איחוד היסטורי חד-פעמי

ערוץ "תכלת" היה ניסיון יפה שלא צלח, אך ייזכר לטובה במגזר בעיקר בזכות ההברקה בדמותן של תשע נשים צעירות ודתיות, שכיכבו בתוכנית האירוח "הצנועות והחסודות", שגילתה לנו את שהרה בלאו, אפרת שפירא-רוזנברג, יפעת ארליך ועוד.

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים
 •  

  הן ושאר פליטות התוכנית, מהוות מדגם מייצג למדי של נשים מקשת רחבה של הגדרות דתיות, שהמשותף להן אחד - כולן נשים פורצות דרך, הפעילות כיום במרכז ההוויה התקשורתית והתרבותית.

   

  למי שלא זוכר, הימים ימי טרום "סרוגים", עת "הביצה" היתה מזוהה עם מים עומדים ולא עם שכונה ירושלמית. במהלך התוכנית שרצה במשך שלוש שנים, אמרו הבנות בקול רם את מה שכולם חשבו בשקט, והעזו להעלות לסדר היום מגוון נושאים שהיו אז רגישים ובלתי מדוברים במגזר, כמו רווקות, מקווה, צניעות וכל מה שלא מחליק בגרון השמרני.

   

  בסוף השבוע האחרון ארגנה רויטל ויטלזון-יעקבס מצעירות "קולך" ערב נוסטלגי, במהלכו הפגישה לפאנל שש מהמגישות הבולטות יותר בהרכב, באיחוד מרגש וחד-פעמי. יצאנו לברר מה עבר עליהן בעשור האחרון, איפה הן היום, ומה המחיר שמשלמת אישה פורצת דרך.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הצנועות והחסודות, תחילת הדרך
  הצנועות והחסודות, האיחוד
  צילום: אבי חי
  ילדה ספר. שהרה בלאו
  צילום: עדי מזן
  מומלצים