שתף קטע נבחר

ברק על שליט: האחריות לא מסתיימת ב-5 דקות

שר הביטחון סיפר שגם הוא יעמוד ב-11:00 לאות הזדהות עם החייל החטוף. "האחריות לא מסתיימת בלעמוד חמש דקות, אלא נמשכת במאמץ להביאו הביתה בשלום", הבהיר

ב-11:00 בבוקר (יום ג') יעצרו ברחבי המדינה לחמש דקות, לאות הזדהות עם החייל החטוף גלעד שליט. שעות ספורות קודם לכן אמר שר הביטחון אהוד ברק: "לא שכחנו את גלעד שליט. יחד עם כל הציבור, גם אנחנו נעמוד כמה דקות".

 

 

השר ברק הוסיף: "אנחנו יודעים שאחריותנו לא מסתיימת בלעמוד חמש דקות, אלא נמשכת במאמץ להביאו הביתה בשלום כמה שיותר מהר".

 

היוזמה לעצור לחמש דקות נועדה לעורר מודעות לנושא החייל החטוף, בתקווה להביא לשחרור שליט עד לחג הפסח. הנשיא שמעון פרס, שיישא הבוקר את נאום הפתיחה בוועידת הנגב, צפוי לבקש מהקהל באולם לעמוד חמש דקות ולהתפלל לשלומו של שליט ולחזרתו הביתה.

 

השר להגנת העורף, מתן וילנאי, המשתתף בתרגיל העורף במערכת החינוך בבית ספר

באור יהודה, הנחה להפסיק את התרגיל לחמש דקות בשעה 11:00 כדי לאפשר לתלמידים ולחיילים לעמוד לחמש דקות.

 

בשעה 11:00 צפויים בני משפחתו של שליט לחסום את הצומת סמוך למאהל המחאה בירושלים, ומחוץ לקניון עזריאלי בתל אביב צפויים פעילים לחסום את התנועה. גם בבתי המשפט בחיפה צפויים העובדים להשתתף ביוזמה.

 

נועם שליט התייחס ליוזמה ולהוגיה: "אלו אנשים שלא הכרנו קודם. אנשים שפשוט קמו בבוקר ושאלו 'בעצם מה קורה פה'. לא מבינים איך זה, שכבר כמעט חמש שנים מדינת ישראל לא מצליחה להחזיר חייל שנמצא כמה קילומטרים מהגבול שלה. הוא לא שבוי באפגניסטן, אלא ממש פה לידינו".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. לא שכח את גלעד
צילום: עידו ארז
מומלצים