שתף קטע נבחר

חרדים חשודים שתקפו נערים: "חילונים לא ייכנסו"

על-פי החשד העצורים היכו נערים, שנכנסו לשכונת קריית ויז'ניץ בחיפה ולאחר מכן כלאו אותם במחסן. אמו של אחד המותקפים: "צילמו אותם ואמרו שיפיצו התמונות כדי ש'חילונים' לא ייכנסו למקום". החרדים טוענים כי הנערים איימו על נשים וילדים

תקיפה וחטיפה של נערים חילוניים בשכונה חרדית או התגרות של המתלוננים בתושבים המקומיים? שלושה צעירים מהשכונה החרדית קריית ויז'ניץ בחיפה נעצרו אמש (יום ב') בחשד שתקפו נערים בני 12-14, שנכנסו לשכונה ואמרו להם: "חילוניים לא ייכנסו לכאן". בנוסף הם חשודים שכלאו את הנערים במחסן והכו אותם באכזריות. לחרדים גרסה אחרת. לדבריהם, הנערים הטרידו נשים וילדים - שהיו בגן ציבורי בשכונה.

 

מפקד משטרת חיפה, ניצב-משנה משה כהן, סיפר כי מתפללים שיצאו מבית כנסת תקפו והיכו קבוצת הנערים ששיחקה בגן השעשועים בשכונה. לאחר מכן, כלאו החשודים את הנערים במחסן, קשרו אותם, והמשיכו להכות אותם ולהתעלל בהם זמן רב. למשטרה התקשר אדם, מטלפון ציבורי בשכונה, שהתריע על המקרה. כוחות שהגיעו למקום שיחררו את הנערים ועצרו את החשודים.

 

לדברי ניצב-משנה כהן, אין זו הפעם הראשונה שצעירים תושבי השכונה, בה מתגוררים חסידי ויז'ניץ, מתנכלים לנערים חילוניים העוברים במקום. הוא אמר כי מדובר בשטח ציבורי בו לאין איש זכות לקבוע מי ייכנס אליו ומי לא. הוא גם שלל את הטענה, שהשמיעו כמה מתושבי השכונה, כי הנערים המותקפים יידו אבנים. מפקד מרחב חוף במשטרה, תת ניצב רוני עטיה, אמר כי "מדובר במעשה נפשע, של חבורת עבריינים בריונים, שבצורה ברוטאלית ואכזרית תוקפת ילדים, על לא עוול בכפם".

 

אמו של אחד הנערים שהותקפו סיפרה כי בנה הלך עם חבריו למרכז המסחרי "גרנד קניון" בחיפה, ומשם צעדו ברגל לביתם של חברים. לדבריה, הם שיחקו כדורגל במגרש של השכונה, לשם הגיעו חרדים וגירשו אותם. לכן הם הלכו לגן המשחקים והתכוונו לנוח מעט לפני שימשיכו בדרכם. בשלב זה הגיעו החרדים, תקפו את הילדים והכניסו אותם בכוח למחסן.

 

"התחושה שלי היא שהכול היה מתוכנן עם המחסן", היא אמרה. "הם רק חיכו להזדמנות לתקוף. הם הכו את הילדים ובעטו בהם בכל חלקי גופם. בהמשך שפכו עליהם מים וסבון. הם אמרו להם שזה כלור ושהם מתכוונים לשרוף אותם. הבן שלי סיפר שהם צילמו את זה במכשיר טלפון נייד ושהם מתכוונים להפיץ את התמונות כדי ש'החילויינים' ידעו לא להיכנס לשכונה שלהם יותר", סיפרה האם.

 

היא הוסיפה שבנה סיפר כי במקום היה אדם מבוגר, בן כ-70, שסטר לנערים ואחר כך הורה לצעירים להכותם. היא סיפרה כי בנה סובל מחבלות בכל חלקי גופו. "עד השעה 3:00 לפנות בוקר היינו בבית החולים רמב"ם", סיפרה האם הזועמת, "אני לא יודעת איך הדבר ישפיע עליו. הוא אמר לי, 'אמא מילא שנרקומנים ירביצו לנו, אבל חרדים?'. אני מקווה מאוד שימצו עימם את הדין ושזה לא יסתיים בעבודות שירות. זו היתה אלימות קשה ללא שום סיבה".

 

"העצורים למדו בישיבה"

מנגד, לתושבים החרדים בשכונה גירסה שונה. הרב בן ציון גנדלר, המשמש כדובר של קריית ויז'ניץ ומוסדותיה, אמר ל-ynet כי שלושת העצורים חפים מפשע, "מדובר במאסר שווא של שלושה אברכים תמימים, שבעת האירוע למדו בישיבה וכלל אינם מעורבים בתגרה".

 

לצד גינוי של התגרה, כדבריו, טען הרב גנדלר כי מדובר היה בנערים בני 16-18, "שהשתלטו על הגן שבו היו באותה שעה אמהות וילדים. הם איימו על הילדים והשמיעו קולות מפחידים", הוא טען. "אם מגיעים נערים בגיל כזה להטיל את אימתם בגן ילדים זה אומר דרשני. המשטרה תפסה אגרופנים. היא אומרת שהם היו אצל החרדים, אבל דווקא הנערים הם אלו שהביאו את האגרופנים למקום. לא יעלה על הדעת שמישהו ברמת ויזניץ' ישתמש בדבר כזה".

 

הרב הוסיף כי בקהילה מגנים את האלימות שהיתה במקום וכי הלימודים במערכת החינוך של החסידות נפתחו הבוקר בשיחות אזהרה נגד אלימות. הוא הוסיף, עם זאת, כי המשטרה שפעלה

 בנחרצות אמש בשכונה, מגלה אוזלת יד בכל הנוגע לתלונות התושבים במקום, בגין עבירות רכוש ואלימות שיש נגדם בחודשים האחרונים, "אנחנו מצפים שהמשטרה תגלה אותה חריצות שהיא גילתה הלילה, כאשר המתלוננים הם חרדים", אמר.

 

המשטרה תבקש בצהריים להאריך את מעצרם של שלושת החשודים. בחיפוש נמצא ברשות אחד מהם אגרופן ואילו אצל אחר סכין לדרמן. הנערים שנפצעו הועברו לקבלת טיפול רפואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כלאו את הנערים. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים