שתף קטע נבחר

ביזארשת: מסע חברי פייסבוק 2011

הייתם יוצאים למסע כדי לפגוש את כל חברי הפייסבוק שלכם? או מבקרים בתערוכה של עבודת אומנות בפורמט גיף? ומה עם לחיות בדירה עם אלפי שרברבים משופמים? מדור חדש על כל מה שביזארי ברשת

<< מה המחשב המושלם לעבודה? לא אייפד

 

כמה חברים יש לכם בפייסבוק? כמה מהם אתם מכירים באופן אישי? כמה מהם פגשתם פנים אל פנים לפחות פעם אחת? לארלין לייבר פרסר מאילינוי יש 330 חברים בפייסבוק. היא הולכת לפגוש את כולם.

 

"אני מסוגלת – ולעתים תכופות מיישמת – לבלות ימים שלמים בלי לתקשר עם החברים שלי בדרך 'אמיתית'. אני מפחדת מטיולים. אני מפחדת מטיסות. אני מפחדת מכמעט כל דבר מעבר לדלת ביתי. אני כנראה משתמשת בפייסבוק לשמור על קשר עם החברים שלי בדרך שעשויה להיות טובה, או שהיא רק נותנת לי תחושה מזוייפת של אינטימיות", היא כותבת על עצמה בבלוג שלה. "

, ואני מניחה שאני הולכת להיות מופתעת. מאוד".

 

"במקור הצטרפתי לפייסבוק כדי לראות מה קורה עם הבנים שלי איסטמן וג'וסף", סיפרה לסוכנות הידיעות UPI. "מאז יצרתי יותר מ-300 קשרים, וקלטתי שאני לא מכירה רבים מהם, ובמקרים מסויימים, לא יודעת איך הפכנו לחברים בפייסבוק. זה אחד הדברים שאני הולכת לבחון בפרויקט הזה". נכון לעכשיו היא פגשה כמעט 70 חברים, והיא מתעדת אותם, את המפגשים ואת המחשבות שלה בבלוג.

 

וביפן: אלפי שרברבים משופמים

גם סיפורים משמחים מגיעים בימים אלה מיפן: מיטסוגו קיקאי בן ה-25 מטוקיו הוא אספן הסופר מריו הגדול בעולם, עם 5,400 פריטים שקשורים לשרברב המשופם, חבריו והחיות המרכיבות את עולמו. אם אתם מדמיינים גיק מגודל שעדיין גר אצל ההורים, אתם טועים: קיקאי גר בדירת שני חדרים בטוקיו היקרה, שאחד מהם מוקדש כולו להאוסף הענק. ההורים מארחים בביתם את הפריטים שלא נכנסו בדירה. ההורים של קיקאי בני מזל: ליסה קורטני מבריטניה מחזיקה באוסף פוקימון בן 13,400 פריטים. כי, אתם יודעים, חייבים לתפוס את כולם.

 

פדופיליה בקנדה: הפרפר והעוקץ

במבט ראשון, אתר Precious Treasure Holiday Company נראה תמים: הצבעים הפסטליים, איור הפרפר, היעדר העומס החזותי המקובל באתרי סוכנויות נסיעות. אבל מי שמכיר את הקודים יודע שהוא לא תמים בכלל: ראשי התיבות של שם האתר, איור הפרפר, שני הסמלים המופיעים ברקע שלו – כולם סימנים מוסכמים של קהילת הפדופילים, והאתר עצמו מציע טיולי מין פדופילי בקנדה.

 


 

מתכנתת מאילינוי, פעילה נגד פדופיליה ברשת, נתקלה באתר בחודש שעבר, הבינה מיד במה מדובר ודיווחה עליו למשטרת קליבלנד ולמרכז הלאומי לילדים נעדרים ומנוצלים. היא פנתה למפעיל האתר, הוציאה ממנו מידע נוסף ולבסוף פנתה לספק האחסון, שהודה לה על האזרחות הטובה והשעה את האתר.

 

זו לא בשורה טובה למאבק בפדופיליה: הפעילה וספק האחסון לא ידעו זאת, אולם האתר הזה היה עוקץ שהופעל במשך שנה על ידי המשרד לבטחון פנים במטרה לפתות, ללכוד ולהעמיד לדין פדופילים פעילים. "לא ברור לי למה הם לא צפו שמישהו עשוי למצוא את האתר ושתהיה לו בעיה עם תכניו", אמרה הפעילה בראיון לאתר חדשות הפשע סמוקינג גאן. לפי דיווח של הגאן, האתר הביא להרשעה של לפחות אדם אחד, שקיבל 20 שנה בכלא, ונגד אדם אחר הוגש כתב אישום על קשירת קשר להברחת קטינה מארה"ב לקנדה לשם קיום יחסי מין.

 

זהירות, אנימציית גיף!

הזבל של אדם אחד הוא האמנות של אדם אחר, מסתבר. גלריית מולברי באוניברסיטת דניסון שבאוהיו מארחת עד סוף החודש תערוכת אמנות של יצירות באנימציית גיף (GIF). זה פורמט שהתלהבנו ממנו והשתמשנו בו בפזרנות חסרת אחריות ומעודדת אפילפסיה באתרים המצחיקים שבנינו בניינטיז, עד שרוחב הפס ואתרים כמו יוטיוב אפשרו לנו לעבור לסרטים של ממש. פדי ג'ונסון מהבלוג ארט פאג סיטי אצר את התערוכה, שאפשר לראות כאן (זהירות, אנימציית GIF!). היצירות עומדות למכירה, ואם שאלתם את עצמכם איך מוכרים גיף, אתם לא היחידים. כתב בלוג האמנות הייפראלרג'יק התעניין בנושא אצל לורן קורנל, מנהלת ארגון רייזום שמוכר את היצירות. להלן תשובתה.

 

 

התחזית למחר: רובוטים

אני משתדל לא לקרוא חדשות על רובוטים. ממילא אני משקיע יותר מדי זמן במחשבות על המזימה שלהם להשתלט עלינו. אבל נתקלתי בסרטון שהביאו החברים מ"און דה רקורד" על מצלמה רובוטית שמחבלת בתחזית מזג האוויר. בטח מנסה לגרום לפיטוריו של החזאי ולגנוב לו את המשרה. ילדים, היזהרו מרובוטים!

 

 

רחמנא פקמן

צעירים חובשי כיפה מסבים לשולחנות אוכל באולם כנסים ומקשיבים לדובר. לפתע נשמעות מבחוץ צעקות ולאולם פורץ בסערה פקמן שנרדף על ידי ארבע רוחות רפאים. הוא נוטל כדור אנרגיה, הרוחות מכחילות מפחד ומתחילות לברוח. אחת מהן נלכדת בחדר. אין לה שום סיכוי.

 

 

הפסידה במשמורת בגלל תמונות בפייסבוק >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תערוכת אומנות גיף. הזבל של שנות התשעים הוא האמנות של שנת 2011
מומלצים