שתף קטע נבחר

תקיפת הנערים בחיפה: "רוסים גנבים, זה סופכם"

ע' סיפר כי 30 חרדים היכו אותו ושלושה מחבריו, שעברו בשכונת רמת ויז'ניץ: "הם גררו אותנו למחסן, קשרו את העיניים, שפכו אקונומיקה ואמרו שיציתו. חשבתי שהחיים שלי ייגמרו בגיל 14". שני חבריו, ממוצא רוסי, "חטפו הכי הרבה". שלושה נעצרו

"אסור לחילונים להיכנס לשכונה, אתם רוסים גנבים". זה מה שנאמר לחבריו של ע', נער מקריית חיים, שהיה בין הנערים שהותקפו אתמול על ידי חרדים בשכונת רמת ויז'ניץ בחיפה. הנער ושלושה מחבריו הוכו במשך שעה ארוכה במחסן, לאחר שעברו בשכונה. "זה היה מפחיד נורא. פחד מוות. חשבתי שאני הולך למות שם, ושהחיים שלי ייגמרו בגיל 14", סיפר היום (ג') ל-ynet. מעצרם של שלושת החשודים הוארך, סנגורם טען: "לא ייתכן שמבין כל האברכים הדומים זה לזה, דווקא הם זוהו".

 

 

ע' ושישה מחבריו, בני 12-14, הלכו אתמול אחר הצהריים למרכז המסחרי "גרנד-קניון", שממוקם בין שכונת נווה שאנן להדר בחיפה. כאשר חזרו מהבילוי בקניון, סמוך לשעה 17:00, עברו בשכונת גאולה וברמת ויז'ניץ. "היה שם מגרש והתחלנו לשחק כדורגל, אבל אחרי כמה דקות הגיעו דתיים והשתלטו על המגרש", סיפר.

 

"ירדנו יותר למטה, לכיוון מגרש המשחקים, והחלטנו לשבת שם כמה דקות, ולהמשיך בדרך", המשיך ע' לתאר. "אחרי שתיים-שלוש דקות הגיעו למקום בערך 30 חרדים, אולי יותר. הם הקיפו אותנו והתחילו לתת מכות. שניים מהחברים שלי הצליחו לברוח, אבל אנחנו נשארנו שם ולא הצלחנו לברוח".

 

"הייתי בטוח שנמות שם"

המטרה העיקרית של התוקפים היתה שני אחים ממוצא רוסי. "להם הם הרביצו הכי הרבה", אמר ע'. "אני עוד יצאתי בזול, בעיקר עם חבלות, אבל הם חטפו הרבה וירד להם דם מהאף והפה. הם קשרו לנו את הידיים, ואחר כך גררו אותנו לאיזה מחסן, שם קשרו לנו את העיניים. הם שפכו עלינו אקונומיקה ואמרו שיציתו אותנו. כל הזמן הם הרביצו ואמרו 'היום אתם תמותו', 'זה הסוף שלכם'. זה היה מאוד מפחיד. הייתי בטוח שבאמת נמות שם".


הסניגור: האברכים דומים, איך הוא זיהה אותם? (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בסופו של דבר הצליח אחד הנערים להזעיק את המשטרה, ובמקביל הגיעה למוקד גם שיחת טלפון אנונימית, מטלפון ציבורי בשכונה. עוד לפני שהגיעו השוטרים למקום, טוען הנער, הורה להם אחד המתעללים להחזיק באגרופן שבו השתמשו הוא וחבריו. "הוא אמר לחבר שלי להגיד שזה שלו, אחרת יהרוג אותו", סיפר.

 

באתרי אינטרנט שמסקרים את העולם החרדי נטען כי מדובר בנערים רוסים שביקשו לנקום על תקיפה של חברם במקום לפני מספר שבועות. וכי הם איימו על ילדים בגן השעשועים. כאמור, שניים מבין שבעת הנערים שהיו בחבורה שהותקפה, הם ממוצא רוסי.

 

אלה ולדרמן בשיחים

במשטרה אומרים כי מלבד האגרופן שנמצא אצל הנערים המותקפים, נמצאה בשיחים הסמוכים גם אלה, ובהמשך התגלה אצל אחד החשודים מתקן סכינים מסוג לדרמן. בדיון שנערך בבית משפט השלום בחיפה טען התובע המשטרתי, רס"מ אדי קנטרוביץ', כי הנערים הצביעו על שני אברכים שהיו במקום, יעקב יצחק שטרן וצבי וייספלד, כמי שהתעללו בהם. יחד עמם נעצר קטין כבן 17, החשוד אף הוא בתקיפה.

 

סנגורם של השלושה, עו"ד רונן חליוה, טען בדיון כי לא ייתכן שמבין כל האברכים שהיו במקום זיהו הנערים דווקא את החשודים - הדומים זה לזה - כמי שהיו מעורבים בתקיפה. הוא טען גם כי לא ייתכן שהיו ממתינים במקום לו היו להם יד ורגל במעשה. לדבריו, מחדלי המשטרה אינם מתמצים במעצר השגוי, אלא נמשכים בכך שלא נערך לשלושה מסדר זיהוי, ולא נבדקו בגדיהם וגופם לאיתור שרידי האקונומיקה, שלדברי המשטרה שפכו על הנערים.

 

השופטת נסרין עדאוי קבעה, עם זאת, כי בידי המשטרה חומר המקים חשד סביר למעורבות החשודים במעשה, וכי שחרורם עלול להביא לשיבוש החקירה. עם זאת, היא לא נעתרה למלוא שבעת הימים שביקשה המשטרה, והאריכה את מעצר החשודים בשלושה ימים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודים, היום בבית המשפט
צילום: אבישג שאר-ישוב
כלי הנשק - אגרופן, אלה ולדרמן
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים