שתף קטע נבחר

שוטרים הכו וחנקו נער: "צעקתי, הצילו! פדופיל"

לטענת א', נער בן 17 מרמת גן, שוטר סמוי רחב ממדים התנפל עליו ברחוב, וטען כי הוא חשוד בגניבת קטנוע: "בכל פעם שביקשתי ממנו לראות תעודה מזהה, הוא היה אלים יותר ושם יד על הפה שלי". במח"ש בודקים את המקרה

נחישות השוטרים לא הותירה שום מקום לרגישות. א', תלמיד י"ב מרמת-גן לא ישכח את הטראומה שעבר השבוע, כאשר שוטר סמוי זינק עליו, הכה אותו וחנק אותו, רק כי חשד שהוא גנב קטנוע. למרות שהכחיש כל קשר לנושא, הוא מצא עצמו בתחתונים בלבד, כאשר שני שוטרים סמויים מבצעים עליו חיפוש גופני. לטענתם, הנער תקף אותם. מהמשטרה נמסר שהמקרה הועבר לבדיקת מחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

 

 

המקרה אירע סמוך לשעה 22:00 ביום שני האחרון. א', הלומד באחד מבתי הספר היוקרתיים באזור, שב מארוחת ערב משפחתית יחד עם אמו ואחיו הגדול. בזמן שאימו ליוותה שכנה לביתה הסמוך, הוא ואחיו עשו את דרכם יחד בריצה קלה יחד במורד רחוב פני הגבעה לעבר ביתם.


הסתבך עם אנשי החוק. סימני החניקה על צווארו של א'

 

את מה שקרה אחרי זמן קצר, הוא לא ישכח הרבה זמן. "פתאום משום מקום התנפל עלי גבר מגודל ורחב מימדים, והצמיד אותי בכוח לגדר, תוך שהוא טוען שהוא שוטר", סיפר א' בשיחה עם ynet. "לא ראיתי עליו שום סימן של שוטר, לא מדים, לא אקדח ולא אזיקים. בכל פעם שביקשתי ממנו לראות תעודה מזהה, הוא היה אלים יותר כלפי הגוף שלי".

 

"הוא שם יד על הפה שלי"

א', שלא הבין מה קורה סביבו, החל לחשוב שמדובר בגבר המבקש לתקוף אותו מינית. "התחלתי לצעוק לשכנים 'פדופיל, פדופיל, הצילו'. בשלב הזה הוא שם יד על הפה שלי, ורק אחרי שעוברי אורח ושכנים התקבצו מסביב הוא הראה לי לשנייה את התעודה שלו".

 

אולם בכך לא נגמרה הפגישה הלילית של א' עם השוטרים הסמויים. "הם לקחו אותי מאחורי הבניין, הפשיטו אותי והשאירו אותי בתחתונים, תוך שהם טוענים שאני חשוד שגנבתי קטנוע". לדברי הנער, הוא ניסה להסביר לשוטרים שמעולם לא הוציא רישיון לקטנוע ונוסע תמיד ברכב של אביו, אבל הם הגיבו באגרוף בבטן ובשתי סטירות. "כל זה קורה חמישה בתים מהבית שלי, ובטיפת האוויר שנותרה לי אמרתי להם שאני מצטער שחשבתי שאחד מהם הוא פדופיל, אז הם אמרו לי שאני לא יודע כמה הסתבכתי על זה שלטענתם תקפתי אותם".

 

לאחר מכן, כשהוא באזיקים, נלקח א' בניידת משטרה סמויה לתחנת המשטרה. "בחקירה הם ניסו לאיים עלי שאם אודה שגנבתי קטנוע, אז אחסוך לעצמי ישיבה במעצר באבו כביר. הם לא הקריאו לי את הזכויות שלי, ורק אחרי 20 דקות שדיברתי, אמרו לי שמותר לי לשמור על זכות השתיקה". א' סיפר כי הוא חש מושפל "כאילו אני עבריין", ושוחרר לביתו רק בסביבות 3 לפנות בוקר. "אמרו לי לחזור למחרת בבוקר למסור טביעות אצבע ולהצטלם".

 

הנער מתקשה להתאושש מהמקרה ולא הגיע לבית הספר מאז. הוא מטופל מידי יום על-ידי פסיכולוגית, ולמחרת האירוע נבדק על-ידי רופא, שקבע כי הסימנים האדומים על צווארו נגרמו מחנק.

 

"הוא תלמיד עדין וחסר ישע, שמעולם לא היה לו חיכוך עם שום תלמיד", סיפרה אמו ל-ynet. "הוא השתתף בתחרויות רובוטיקה בחו"ל בהן ייצג את ישראל, ובעוד שבועיים אמור להציג פרויקט נוסף שלו בבית הספר". לדבריה, במשפחה פנו לעורך דין פלילי כדי שינסה לבטל את התיק. "החשש הגדול ביותר שלו הוא שהתיק המיותר הזה במשטרה יפגע לו בסיכוי להתגייס או להתקבל ליחידת מודיעין בגלל הסיווג הביטחוני".

 

ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר בתגובה כי "המשטרה העבירה את פרטי המקרה לטיפולה של המחלקה לחקירות שוטרים".

 

המידע הראשוני לידיעה התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים