שתף קטע נבחר

שיבושים בייצור מסכי LCD ביפן

רעידות האדמה ביפן גרמה נזק גם לחלק מהמפעלים שמייצרים מסכי LCD ופלזמה. ההשפעה עוד לא מורגשת במערב אך המחירים צפויים לעלות

<< מזרים מדיה (סטרימר) LG DP1W במבחן – אלגנטי ופשוט

 

רעידת האדמה שפקדה את יפן וגלי הצונאמי ששטפו איזורים שלמים בצפון מזרח יפן השפיעו גם על תעשיית האלקטרוניקה המקומית והייצוא לעולם, ביניהן תעשיית מסכי ה-LCD המשמשים מחשבים וטלוויזיות. בטווח המיידי השפעת האסון על יצור המסכים תהיה קטנה יחסית משום שהרוב הגדול של מפעלים אלו ממוקם באיזור המערבי של יפן שלא נפגע. לעומת זאת, המשך הייצור תלוי גם באספקת חומרי גלם שמגיעים מאיזורים אחרים ביפן ולכן עדיין מוקדם להעריך את ההשפעה ארוכת הטווח של האירועים.

 

סוני: החברה סגרה באופן זמני שישה ממפעליה בגלל בעיות באספקת חשמל וסגרה לשיפוץ את מרכז הפיתוח הטכנולוגי של החברה שממוקם באיזור האסון, בצפון מזרח יפן. קבוצת סוני תתרום 300 מיליון ין למאמצי השיקום, 30 אלף מכשירי רדיו והקמת קרן סיוע של עובדי החברה.

 

שארפ: על פי הדיווחים, יש נזק לא גדול למפעל שממוקם בעיר יאיטה. ארבעה מפעלי יצור פאנלי LCD משקיעים מאמצים לחזור לקו יצור רגיל תוך מספר ימים והחברה הודיעה כי תתרום 100 מיליון ין למאמצי הסיוע לקורבנות האסון. שארפ שוקלת גם חלוקת מסכי LCD באיזורים שנפגעו.

 


פאנל LCD

 

פנסוניק: מספר עובדים נפגעו באופן קל והייצור הופסק בשני מפעלים שנפגעו ברעידות האדמה (אחד מהם מייצר מסכי LCD) בעקבות הבעיות הארציות באספקת החשמל. החברה עברה לנוהל עבודה חסכוני בחשמל תוך כיבוי אורות ומכונות שפעולתן אינה נחוצה באופן דחוף. החברה הודיעה כי תאיץ יצורן של סוללות מתוצרתה בכדי לענות על הביקוש באיזורים שנפגעו ונותקו מאספקת חשמל סדירה.

 

היטאצ'י: החברה עצרה את הייצור במפעל הצגים שלה ביום שני למטרת הערכת נזקים. מפעל זה מייצר את המסכים עבור קונסולת המשחקים נינטנדו DS והטלפונים של LG.

 

טושיבה: החברה סגרה מפעלים המייצרים רכיבים בסיסיים עבור תעשיית האלקטרוניקה כגון חיישני תמונה מסוג CMOS בהם נעשה שימוש בטלפונים סלולריים.

 

על פי הערכת חברת המחקר HIS iSuppli, המאורעות הטרגיים שהסתיימו בקורבנות רבים בנפש ונזק גדול לרכוש יגרמו למחסור באספקת רכיבים חשובים כגון שבבי זיכרון פלאש NAND, זכרונות DRAM, מיקרוקונטרולרים וגם צגי LCD. אנשי החברה צופים עליית מחירים ובעיות באספקה.

 

iKeyboard - נרתיק מקלדת - אביזר אייפד שימושי >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב מצרך נדיר? מסך LCD
צילום: ליאור קורן, dtown
מומלצים