שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החברים של סם

  בית הספר הירושלמי לקולנוע "סם שפיגל" זוכה לכבוד ניו-יורקי עם הקרנות בשלושת בתי הספר לקולנוע המובילים בעיר

  רנן שור, מייסד ומנהל בית הספר הירושלמי לקולנוע וטלוויזיה, "סם שפיגל", עומד להגיע לעיר בסוף השבוע עם משלחת של בית הספר, כדי לזכות פה בכבוד גדול. לכבוד עשרים שנות פעילות של בית הספר היחודי, שבוגריו זוכים בשנים האחרונות להצלחות מרשימות, חברו שלושת בתי הספר לקולנוע הנחשבים בעיר אל ג'יי.סי.סי מנהטן כדי להפיק הקרנה רטרטוספקטיבית לסרטים שיצאו מבית הספר. ההפקה, שתימשך שלושה ימים, בתאריכים 24-22 במרץ, תתארח ב"סקול אוף ויז'ואל ארט" (ב-22.3), באוניברסיטת קולומביה (23.3), ובבית הספר טיש של אוניברסיטת ניו-יורק (24.3), החל מ-7:30 בערב. ערב אחר ערב יוקרנו 15 סרטים שהופקו ב"סם שפיגל". בין הסרטים: "סוסי ים", של ניר ברגמן, "בית" של דוד אופק, "דיפלומה", של יעל קיים, ו"המנון" של אלעד קידן. קידן הוא הישראלי הראשון, שהסרט שלו התקבל לתוכנית פיתוח סרטי פיצ'ר של פסטיבל קאן. ביום רביעי תתקיים הקרנה וקבלת פנים עם רנן שור החל מ-7:30 בערב, בג'יי.סי.סי מנהטן.

   

  שוחרי הקולנוע שיגיעו להקרנות יוכלו לפגוש שם את הבמאית דברה גרני ("קר עד המצח"), את לארי קארדיש, אוצר סרטים במומ"א, ואת ריצ'ארד פנייה, מנהל מחלקת הקולנוע של לינקולן סנטר, כולם חברים טובים של "סם שפיגל". עם קארדיש נוצר הקשר לפני שנים והוביל לרטרוספקטיבה הראשונה שערך לכבודם האוצר המוערך ממומ"א בשנת 1996. בשנים האחרונות הקרין קארדיש מידי שנה סרטים קצרים של סטודנטים של סם שפיגל, שהתקבלו לפסטיבל קאן.

   

  ממחלקת קשרי החוץ של ביה"ס, נמסר לנו שהשיחה הראשונה על האפשרות לרטרוספקטיבה התקיימה עם אנשי סקול אוף ויזו'אל ארטס. הידידות בין שני בתי הספר נוצרה בעקבות חברותו של "סם שפיגל" באירגון הבינלאומי של בתי ספר לקולנוע וטלוויזיה, CILECT. משהו על היחסים הטובים שנוצרו יכולים להעיד הדיבורים המתקיימים על תוכנית המשך לבוגרי ביה"ס הירושלמי בסקול אוף ויז'ואל ארטס. דבר נוסף המצביע על הערכתה של האקדמיה לקולנוע הניו-יורקית לביה"ס הישראלי היא העובדה שבוגרי סם שפיגל מתקבלים לאוניברסיטת קולומביה בקלות רבה, למרות שביה"ס הישראל אינו מעניק תואר אקדמאי בשל חילוקי דעות מתודיים בינו לבין משרד החינוך. מי שימצא דרכו לבתי הספר ואכסניות הקולנוע בשבוע הבא, יוכל לראות את הכשרונות הצעירים של הקולנוע הישראלי, שמן הסתם, עוד נשמע עליהם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים