שתף קטע נבחר

צעיר ערבי הותקף בצפון: יהודים דקרו ופוצצו נפצים

הצעיר מהכפר גוש חלב בילה עם חבריו, ובמהלך עימות שפרץ על-פי החשד עם חבורת יהודים דתיים, שלף אחד מהם סכין ודקר אותו. עדת ראייה סיפרה ל-ynet: "הם פוצצו לידינו נפצים"

עוד חשד לתקיפה של ערבים בידי יהודים באזור צפת: צעיר בן 22 מהכפר הנוצרי גוש חלב שבגליל העליון, שנדקר הלילה ביער עין זיתים ליד צפת, ונפצע באורח קל-בינוני, טוען שיהודים דתיים תקפו אותו. אחת הנערות שהיו עמו סיפרה ל-ynet: "אחד מהם שלף סכין, ודקר בבטן את אחד מהחברים שלי. הם המשיכו להכות אותנו לזרוק עלינו אבנים ולאחר מכן הם ברחו".

 

הפצוע פונה לבית החולים זיו בצפת, והמשטרה שהוזעקה למקום פתחה בחיפושים אחר התוקפים. "יצאנו לבלות, קבוצה של חברים וחברות, כפי שאנחנו נוהגים לעשות הרבה פעמים", הוסיפה הנערה שהיתה במקום וראתה הכל, "אז הגיעה קבוצה של צעירים, שהחלה לקלל אותנו ובהמשך החלה לפוצץ לידינו נפצים ולהשתמש באמצעי נשק נוספים".

 

בשלב הזה, התפתח עימות, וחלק מחבריה של הנערה ניסו להדוף את היהודים הדתיים, אחד היהודים - כך לדבריה - שלף סכין ודקר. "הזעקנו למקום משטרה שהחלה לחפש אחריהם".

 

מפקד משטרת צפת, רב פקד גדי רון: "הוזעקנו ליער בעקבות תלונת הצעירים מהכפר גוש חלב כי נפלו קורבן בידי התקפת האלמונים. אנו בודקים מספר כיווני חקירה, בין השאר את טענתם שמדובר ביהודים דתיים שתקפו אותם. לא מוכר לנו מהעבר כל סכסוך שהיה ביער בין קבוצות צעירים, וודאי שלא מוכר לנו אירוע דומה מהכפר גוש חלב. טרם נעצרו חשודים, גבינו את עדויות הצעירים שהשתתפו במסיבה ואנו מתמקדים כעת במישור המודיעיני בניסיון להוביל לזהות התוקפים".

 

ערבים סובלים כבר חודשים ארוכים מהתנכלויות ומהתקפות מצד יהודים באזור צפת. רק בשבוע שעבר הוצתו שתי מכוניות של סטודנטים ערבים. בנוסף רוססו על קירות המכללה האקדמית בצפת כתובות "מוות לערבים", "כהנא צדק" ו"נקמה". בחודשים האחרונים יודו אבנים לעבר בתים של סטודנטים ערבים הגרים בעיר העתיקה, ובמקרה אחד גם נורו יריות באוויר סמוך לבית שבו מתגורר סטודנט ערבי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דקירה בבטן. אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים