שתף קטע נבחר

קמפיין מבאיש: איומי מוות בשיחות טלפון

גולשים ישראלים בשירות פורסקוור קיבלו טלפונים שמבשרים להם שהמוות קרוב - כחלק מקמפיין פרסומי לשירות שמאפשר להקליט הודעות ליום שאחרי המוות

גילי פארן נכנס השבוע לבית קפה בתל אביב וסיפר שכעבור מספר דקות ניגש אליו אחד העובדים, שאל אותו לשמו, אמר לו שמחפשים אותו והגיש לו את הטלפון. מהצד השני אמר לו מישהו: "המוות בכל מקום". גילי היה משוכנע שמדובר במתיחה. מעיין נדיר ישבה אף היא במסעדה תל אביבית, וקיבלה טלפון דומה. "זה היה מוזר לגמרי", היא אומרת ל-ynet, "מישהו התקשר למקום וביקש אותי. המספר המזוהה היה מחו"ל, והמתקשר הזדהה כג'ון. הוא אמר לי שהוא עוקב אחרי ושזמני קצוב".

 

גילי, מעיין, וגולשים נוספים העידו ברשת טוויטר שקיבלו שיחות כאלה. המתקשר הלא מזוהה הפנה אותם לאתר "אם אמות", שעלה לרשת בתחילת החודש. האתר מפרסם אפליקציה לפייסבוק שמאפשרת להקליט הודעה שתתפרסם ברשת החברתית אחרי שהמשתמשים יפטרו. הגולשים קיבלו אחר כך את ההודעה הזו גם לחשבון הטוויטר שלהם. מעיין סיפרה בטוויטר שלה שזו הייתה חוויה מפחידה. היא אמרה שחשה הקלה אחרי שראתה שגולשים אחרים נפלו גם הם קורבן לתרגיל. גולשת בשם פיבי העידה, "זה היה קריפי".

 

מפעילי האפלקציה שהתקשרו ידעו היכן גילי, מעיין והאחרים נמצאים בעזרת עדכונים שהמשתמשים האלו ביצעו בעצמם בשירות פורסקוור. מדובר בשירות שעובד באמצעות חיבור סלולרי לאינטרנט ומאפשר לכל אחד לעדכן ולספר לעולם היכן הוא נמצא, ולמצוא חברים שנמצאים באזור. הגולשים יכולים גם להוסיף לשירות מקומות חדשים שלא קיימים בו. גילי מספר שקיבל את שיחת הטלפון חמש דקות אחרי שפתח עמוד לבית הקפה שבו ישב. 

 

האתר של האפליקציה רשום על שמה של סוכנות הפרסום "המזבלה". תגובתה של הסוכנות לא התקבלה עד מועד פרסום הכתבה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קמפיין מוות
צילום: קובי קואנקס
מומלצים