שתף קטע נבחר

צילום: AP

צפו: כלב מציל את חיי חברו שנפצע ברעש ביפן

סיפורי החילוץ האנושיים מיפן לא פוסחים גם על ההולכים על ארבע. בעיר סנדאי הצליח כלב להוביל את כוחות החילוץ אל עבר חברו הפצוע, לאחר שסירב לזוז מקרבתו במשך יותר משבוע שלם

חברו הטוב ביותר של האדם - וגם של הכלב: כלי התקשורת ביפן דיווחו הבוקר (יום א') כי סבתא בת 80 ונכדהּ בן ה-16 נמצאו חיים אחרי תשעה ימים שבהם היו קבורים בין הריסות ביתם שקרס ברעידת האדמה בשבוע שעבר. מאוחר יותר התברר כי הנסים בארץ השמש העולה לא פוסחים גם ההולכים על ארבע. ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח כי כלב ספניאל הצליח להוליך את כוחות החילוץ בעיר סנדאי אל עבר חברו שנפצע ברעש - ולהציל את חייו.

 

סכנה אטומית - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

הכלב סירב לנטוש את חברו הפצוע. צפו

 

על פי הדיווח, הכלב בצבעי שחור-לבן סירב לעזוב את חברו הפצוע, שנמצא כשכל גופו מלוכלך מבוץ, וככל הנראה נשאר לצדו במשך למעלה משבוע ימים, עד בוא כוחות החילוץ אליו.

 

הגנה צמודה מהחבר הנאמן

צוותי טלוויזיה שליוו את כוחות החילוץ בסנדאי חשבו בתחילה שכלב הספניאל מוליך אותם על עבר כלב מת, אך מהר מאוד הם גילו כי הוא חי וזוכה להגנה צמודה מצד חברו.

 

"אנחנו נמצאים באזור ארהמה. נראה שיש כאן כלב. הוא נראה עייף ומלוכלך. הצונאמי בטח תפס אותו", אמר אחד מאנשי צוות הטלוויזיה ברגע שזיהה את כלב הספניאל. "יש לו קולר על הצוואר. הוא בטח שייך למישהו. תראו, הוא רועד ונראה מאוד מפוחד".

 

כלב הספניאל התקרב אל צוות הטלוויזיה, החל לנבוח לעברם ואז הסבובב ורץ לכיוון חברו הפצוע. "יש כאן כלב נוסף. מעניין אם הוא מת", אמר כתב הטלוויזיה, וברקע נשמע קול של אדם ששואל אותו: "איפה הוא?". הכתב השיב לו: "ממש כאן. ליד הכלב שיושב, יש כלב נוסף. אני תוהה אם הוא בסדר". אדם נוסף שהיה עמם נשמע ברקע אומר: "הכלב מגן עליו".

 

ברגע שהתקרבו אנשי צוות הטלוויזיה וכוחות החילוץ אל עבר הכלב הפצוע, הוא החל להזיז את ראשו וגרם לפרץ של שמחה במקום. 

 

"כן! כן! הוא חי!", צעקו אנשי הטלוויזיה ברגע שראו כי הכלב הפצוע מזיז את ראשו. "נראה שהוא חלש מאוד. אנחנו חייבים לחלץ אותם בהקדם". אחד מהם הוסיף: "אלוהים אדירים, הוא מתרומם. מדהים ששניהם הצליחו לשרוד את רעידת האדמה העצומה והצונאמי. מדהים שהם הצליחו לשרוד את כל זה".

 

הכלב הפצוע הובהל לטיפול השירות הווטרינרי במקום ואילו כלב הספניאל, "גיבור היום", הועבר למקלט מקומי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"איך הם הצליחו לשרוד את הרעש והצונאמי?"
מומלצים