שתף קטע נבחר

לא קיבלו אוכל כשר בטיסות ויפוצו ב-1,500 שקל

שני עובדי הבנק הבינלאומי שטסו לטיול מאורגן של הבנק, תבעו ממארגנות הטיול וחברת איבריה פיצוי של 15 אלף שקל בטענה כי בחלק מהטיסות לא קיבלו את הארוחות הכשרות אותן הזמינו. בית המשפט פסק לכל אחד מהם פיצוי של 1,500 שקל בלבד

 

שני עובדי הבנק הבינלאומי שהינם שומרי מצוות, הגישו לאחרונה תביעה, לאחר שהזמינו יחד עם עמיתיהם לעבודה טיול מאורגן בקובה דרך החברות דרך החופש וקשרי תעופה. לטענתם, למרות שביקשו כי יסופקו להם במהלך הטיול ארוחות כשרות, בחלק מן הטיסות לא סופק האוכל הכשר, כאשר במקטע טיסה אחד ממדריד להוואנה, לא אכלו במשך 24 שעות.

 

בתביעה שהגישו לבית המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב נגד מארגנות הטיול וחברת התעופה איבריה, דרשו התובעים פיצוי של 15 אלף שקל לכל אחד בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם במהלך הטיסות, כשלטענתם, סכום הפיצוי נועד להביע את מורת רוחם מהתנהלות החברות.

 

מארגנות הטיול טענו כי רשמו בהזמנה כי יש לספק ארוחות צמחוניות וזמן קצר לפני הטיסה שינו את ההזמנה לארוחות כשרות, למעט במקטע אחד ואילו חברת איבריה טענה, כי למרות ההתרעה הקצרה סיפקה לתובעים אוכל כשר למעט במקטע אחד, ובמקטע נוסף נרשמו מנות צמחוניות. בנוסף נטען, כי הוצע לתובעים פיצוי בגין המקרה, אך הם סירבו.

 

מורת רוח מן הסכום הנתבע

השופט יובל גזית קיבל את התביעה באופן חלקי בלבד. נקבע, כי מארגנות הטיול וחברת התעופה אכן אשמות במחדל, וזאת נוכח בלבול בהזמנת הארוחות, כאשר הוזמן אוכל צמחוני, ורק זמן קצר לפני הטיסה שונתה ההזמנה לאוכל כשר, אולם חברת התעופה לא שינתה את ההזמנה לגבי שני מקטעי טיסה.

 

עם זאת, הביע השופט את מורת רוחו מן הסכום שנתבע, שכן במרבית הטיול קיבלו התובעים אוכל כשר, וכן מהתנהלות התובעים:

 

"לא ברור מדוע לא נערכו התובעים כך שיוכלו לאכול ולו דברים מועטים בזמן שבין הארוחות כשניתן לכאורה לאכול פירות או ירקות וחלק מן האנשים הדתיים נוהגים להביא עמם מישראל דברי מזון מיוחדים", כתב השופט וציין כי אם היו התובעים מבקשים פיצוי הגיוני, ייתכן וניתן היה ליישר את ההדורים ולחסוך זמן שיפוטי יקר, וזאת במיוחד לאור העובדה שלתובעים הוצע פיצוי הוגן, אך הם סירבו.

 

לפיכך נפסק, כי מארגנות הטיול ישלמו לכל אחד מהתובעים פיצוי של 750 שקל ואגרת בית משפט, ובנוסף חויבה איבריה לשלם לכל אחד מהתובעים פיצוי של 750 שקל, אך נוכח מורת הרוח שהביע בית המשפט, לא חויבו החברות בהוצאות משפט.

 

לקריאת פסק הדין

  

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין" - www.psakdin.co.il

פורסם לראשונה 21/03/2011 08:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ההזמנה הוחלפה, אך רק לחלק מהטיסות. איבריה
צילום: איי פי
מומלצים