שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הונאת המיליארד": אישום נגד 3 תושבי הדרום
  רוני אהרון בראנס, שמקורב לעבריין שלום דומרני, הואשם עם שלמה הרי עזרן ודוד שבת בהשתמטות מתשלום מע"מ בגובה של כ-270 מיליון שקלים לפחות, הנובעים מעסקאות פיקטיביות שערכן כ-1.7 מיליארד שקלים

  הונאת הענק בדרום - מגיעה לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע: שלושה תושבים מדרום הארץ הואשמו היום (יום ב') בעבירות מס רבות, בכתב אישום חריג בהיקפו.

   

  הם הואשמו בהשתמטות מתשלום מע"מ בגובה של כ-270 מיליון שקלים לפחות, הנובעים מעסקאות פיקטיביות שערכן כ-1.7 מיליארד שקלים ועוד מאות מיליוני שקלים במסגרת ביצוע עבירות מס הכנסה. 


  אהרון בראנס בדיון קודם בבית המשפט (צילום: בן קלמר)

   

  השלושה, רוני אהרון בראנס משדה עוזיהו, שלמה הרי עזרן מאשדוד ודוד שבת מסגולה, נעצרו עם עשרות חשודים אחרים בפרשת "הונאת המיליארד", והואשמו ביצוע עבירות תוך זיוף מסמכים ולעתים אף שימוש בחברות קיימות וכשרות, שמעולם לא ייפו את כוחם של הנאשמים לפעול בשמן. הם גם מואשמים כי השתלטו פיזית על חברות, "תוך שהם עושים בהן כבשלהן". בראנס מזוהה עם ארגונו של העבריין שלום דומרני.

   

  בפרקליטות אמרו כי גם השיטה בה בוצעו העבירות, כפי שמתוארת בכתב האישום, מהווה קפיצת מדרגה בכל הקשור לעבירות מס מסוג זה. על-פי המיוחס לנאשמים, הוצאו אלפי חשבוניות מס בין הנאשמים השונים ובין מעורבים אחרים וגם הנאשמים לעצמם, על-מנת להקטין את גובה החבות במס של העוסקים, כמו גם הוצאת חשבוניות מס לשם כיסוי כספי הלוואות שניתנו בשוק האפור. הם לא דיווחו כלל לרשות המסים כמתחייב על-פי החוק, כאשר כוונת העבריינים היא להטיל את תשלום הריבית על קופת המדינה, באמצעות שימוש בחשבונית מס פיקטיביות.

   

  כתב האישום כולל עבירות רבות לפי חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה

   וביניהם, ניהול פנקסי חשבוניות כוזבים, הגשת דו"חות מס כוזבים, הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות, ניכוי תשומות מס שלא כדין ובהיעדר מסמכים, אי הצגת ספרי הנהלת חשבונות, סיוע לאחרים להשתמט מתשלום, שימוש במרמה ותחבולה כדי להתחמק מתשלום מס ועוד.

   

  כתב האישום הוגש על ידי היחידה המשפטית הפלילית של מחוז הדרום ברשות המסים, בפרשה שבמסגרתה עשרות תושבי דרום הארץ נעצרו בחשד למעורבות ברשת מסועפת ומורכבת של הפצה וקיזוז של חשבוניות מס פיקטיביות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הונאת המיליארד": אישום נגד 3 תושבי הדרום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים