שתף קטע נבחר

תאונה בפורים: "הילדים שהיו חגורים יצאו שלמים"

אביהם של חמשת הילדים שנפצעו בתאונה הקשה בכניסה לשוהם, לא הצטרף לנסיעה למסיבת פורים בשל שנת האבל על אמו. "בכל זאת היה נס גדול", סיפר האב ל-ynet, "כנראה שזה מה שהיה צריך לקרות". בן ה-10 שנפצע קשה נותח בראשו

אווירת החג התחלפה בעצב ותפילה לשלום הילדים: בני משפחת ברנה מאלעד שהיו מעורבים בצהריים (יום ב') בתאונת דרכים קשה בדרך למסיבת פורים עדיין מאושפזים בבית החולים. בהתנגשות עם משאית נפצע הבן הגדול, בן 10, קשה בראשו ואמו שנהגה ברכב וארבעת אחיו נפצעו בינוני. צביקה קאופמן, אבי המשפחה  שלא הצטרף לנסיעה בשל שנת אבל על אמו, אמר כי "בכל זאת, היה נס גדול".

 

 

לאב, שמתרוצץ בין הילדים בבית החולים כשהוא נסער וחולצתו מגואלת בדם, יש רק לקח אחד בעקבות התאונה קשה. "המסר שלי לעם ישראל הוא לחגור ילדים. הילדים שהיו חגורים יצאו שלמים". הוא לא אמר זאת מפורשות, אך גם מחקירת המשטרה עלה כי הילד שנפצע קשה ככל הנראה לא היה חגור.

 

לדבריו, הוא שהה בביתו בעת שילדיו - ישי חיים, אביטל, נועה, בנימין ויעל - נסעו עם רעייתו ברוריה לבית סבתם בירושלים. "כל המשפחה היתה בדרכה לבית סבתם למסיבת פורים כאשר הם מחופשים, זהו מקרה נדיר שאני איני נוהג ברכב וכנראה שזה מה שהיה צריך לקרות".

 

הוא סיפר כי בנו הגדול לא היה חגור ולכן נפצע קשה. "כל הילדים יצאו בנס, חוץ מבני הגדול שנפגע קשה. דווקא הוא ילד מקסים עם שאיפות גדולות, שכל היום שקוע בלימוד, נפגע קשה מכולם, אנו מבקשים מכל בית ישראל להתפלל לשלומו של ישי חיים בן ברוריה ברנה לרפואה שלמה".  


מי שהיה חגור - ניצל (צילום: עופר עמרם)

 

על היחס מצד צוות בית החולים תל השומר יש לאב רק שבחים. "תמיד אומרים על הרפואה שזה עניין קר ומנוכר, ואילו אני נתקלתי כאן ביחס חם יוצא מגדר הרגיל ואמפתיה רבה מצד הרופאים, שהתייחסו אליי כמו אל בן שלהם ודאגו לי מאוד".

 

דובר המרכז הרפואי שיבא תל השומר, אמיר מרום, עדכן כי הבן הגדול, ישי חיים, נמצא בניתוח.

 "ארבעת אחיו והאם מאושפזים במצב בינוני וסובלים מפגיעות רב מערכתיות ושברים. כל הילדים רוכזו יחד בטיפול נמרץ ילדים בניסיון להקל על המשפחה ואילו האם הועברה ליחידת הטראומה".

 

במהלך האשפוז הגיעו לבית החולים מלמדי הילדים בליווי מנהל בית הספר שבו לומד הילד, הרב ישראל אורדמן. "קיבלתי טלפון שהמשפחה נפגעה ומיד הגענו לכאן", סיפר הרב, "ברוך השם מצב הילד יותר טוב אך עדיין קשה, אך לפי מה שהרופאים אומרים לי, כרגע מצבו יציב. אנו קוראים לכלל בית ישראל להתפלל לשלומם של הילד וכל בני משפחתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילדים היו בדרך למסיבת פורים
צילום: עופר עמרם
מומלצים