שתף קטע נבחר

ועדת הכספים אישרה את "חוק הג'ובים"

למעט נציגת קדימה, כל חברי הוועדה תמכו בהצעת החוק שצומצמה, להגדלת מספר סגני ראש עיריית ירושלים מ-5 ל-8

לזה יש כסף? ועדת הכספים של הכנסת אישרה בצהריים (יום ג') לקריאה שנייה ושלישית את "חוק הג'ובים", שנועד להגדיל את מספר סגניו של ראש עיריית ירושלים, מחמישה לשמונה. למעט ח"כ רחל אדטו (קדימה), כל חברי הוועדה תמכו בהצעת החוק.

 

עדכוני חדשות שוטפים גם בעמוד ynet בפייסבוק

 

מדובר בהצעה פרטית לתיקון חוק הרשויות המקומיות שהוגשה לפני יותר משנה, ועליה חתומים חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני מיהדות התורה, אברהם מיכאלי מש"ס, דוד רותם מישראל ביתנו וזאב אלקין מהליכוד. ההצעה המקורית דיברה על הגדלת מספר הסגנים בעיריית ירושלים מחמישה לשמונה, וכך היא אושרה בקריאה טרומית.

 

הסערה פרצה לפני יותר משנה, כשהחוק עבר לוועדת הפנים. בדרך לקריאה הראשונה, החוק הורחב ביוזמת יו"ר הוועדה ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), כך שיסמיך את שר הפנים לאשר לכל עירייה שבה מעל 100 אלף תושבים, למנות סגן נוסף על כל 100 אלף תושבים.

 

למעשה, בהחלטתה היום אישרה ועדת הכספים את הצעת החוק המקורית ומחקה את הנוסח המורחב שאפשר בחירת סגן נוסף לכל רשות מקומית באישורו של שר הפנים. בעקבות זאת יחול רק על עיריית ירושלים.

 

נציגת קדימה התנגדה וטענה כי עיריית ירושלים במצוקה כלכלית והגדלת מספר הסגנים רק תחריף אותה. היא טענה כי אם יתווספו שטחים נוספים לעיר, החוק יהווה פתח להגדלת כמות הסגנים.

 

במסגרת אותו תיקון לחוק הרשויות המקומיות אישרו גם חברי הוועדה כי מועצת רשות מקומית, אשר מונה מעל 200 אלף תושבים תהיה רשאית לאשר סגן נוסף בשכר מלבד שני הסגנים הנוכחיים, בתנאי שאין לה גירעון בתקציב ואיננה מקבלת מענקי איזון מתקציב המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. יקבל עוד סגנים?
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים