שתף קטע נבחר

5 שנות מאסר למשליך המטען על בית כנסת בקהיר

ג'מאל חוסין, פעיל מוסלמי קיצוני, נידון למאסר לאחר שבפברואר האחרון השליך מזוודה ובה חומרי נפץ אל עבר בית הכנסת "שערי שמיים" בעיר הבירה המצרית. "הפסיקה שלכם היא כישלון! כולכם כופרים", צעק חוסיין לשופטים לאחר הקראת גזר דינו

הפעיל המוסלמי הקיצוני בא על עונשו: בית המשפט העליון של מצרים הרשיע פעיל מוסלמי קיצוני בגין השלכת מטען חבלה מאולתר על בית כנסת בקהיר בפברואר האחרון וגזר עליו חמש שנות מאסר. לאחר הקראת גזר הדין, צעק הפעיל לעבר השופטים: "הפסיקה שלכם היא כישלון! כולכם כופרים".

 

 

ג'מאל חוסיין, בן 50, נכנס למלון "פנורמה" הנמצא מול בית הכנסת "שערי שמים" ברחוב עדלי שבמרכז קהיר. הוא נשא עמו מזוודה בגודל בינוני וביקש לשריין לעצמו חדר במלון. בעת ששהה בלובי הוא הפתיע את פקידי הקבלה כאשר פנה לעבר הכניסה, השליך את המזוודה דרך החלון אל עבר בית הכנסת ונמלט דרך סמטה צדדית.  


שוטרים ליד בית הכנסת "שערי שמיים" בקהיר (צילום: AP)

 

מבדיקת זירת האירוע עלה כי המזוודה הכילה בקבוקי בנזין, חומרים דליקים אחרים וכן קופסת גפרורים ומצית, דבר אשר היה אמור, עם השלכת המזוודה, לגרום להעלאתה באש - כפי שאכן קרה. איש לא נפצע בתקרית.

 

עדי ראייה שהיו במקום דיווחו בטוויטר שבקבוקים רבים התפזרו במקום, והיו מלאים בנוזל כלשהו. היו ששמעו על המקרה והביעו תקווה שהאש לא תגיע למרתף בית הכנסת "שם יש יותר מ-20 אלף ספרים".

 

למרבה המזל, בית הכנסת "שערי שמיים" אינו פעיל ביום-יום ומרבית הארועים נערכים בו בחגים, אז מגיעים אליו היהודים השוהים במצרים בין אם מנציגויות ישראל, סטודנטים אמריקנים הלומדים באוניברסיטה האמריקנית בקהיר ועוד.

 

השלטונות המצריים מסרו כי חוסיין נעצר שוב ושוב בגין סחר בסמים וכי הוא היה מעורב בהתקפות על חנויות וידאו שאורגנו בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת על ידי ארגונים איסלאמיים קיצוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש לא נפצע. בית הכנסת "שערי שמיים" בקהיר
צילום: רויטרס
מומלצים