שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא יכול להיות שיש רק גבר אחד בעולם בשבילך

  תחשבי לרגע כמה התיאוריה הרומנטית הזו מדכאת, כל כך הרבה גברים ורק אחד מהם נועד לך. מה אם זה נכון, אבל הוא מת בתאונה קטלנית, לעולם לא תדעי אהבה? אשה שחזרה באחרונה לעולם הדייטינג מציעה מורה נבוכות משלה

  אני לא פסיכולוגית, ולא פסיכותרפיסטית, אולי רק טיפונת פסיכית. אני לא קואצ'רית, ואין לי אתר אינטרנט מלא בלבבות. אני לא לוקחת אחריות על מה שכתוב פה, אני מבינה שכל אשה היא אחרת ודברים אחרים מתאימים לה.

   

   

  אני כן גרושה פלוס ילדים, שהושלכה בחזרה לעולם הדייטינג אחרי עשר שנים של זוגיות, ומנסה להבין את הלוגיקה בתוך הכאוס. חודשים שאני קוראת על אהבה, זוגיות ודייטינג, והגעתי לתובנות שבא לי לחלוק איתך, את שמרגישה כמוני. מילים אלה נכתבו בגוף אשה, אבל אם גבר מוצא בהם לוגיקה שמתאימה לו, לא אביע התנגדות.

   

  בראשית

  בראשית היו אדם וחווה, היא שלו והוא שלה. מאז נוספו לעולם עוד אנשים, ולא יכול להיות שיש רק גבר אחד בעולם בשבילך. תחשבי לרגע כמה התיאוריה הרומנטית הזו מדכאת, כל כך הרבה גברים ורק אחד מהם נועד לך. מה אם זה נכון, אבל הוא מת בתאונה קטלנית, לעולם לא תדעי אהבה?

   

  ואם הוא גר באיזה אי נידח? ואם הוא יהודי, כי אלוהים לא עד כדי כך אכזר שייעד לך גוי שאין סיכוי שתפגשי, ואפילו ישראלי, אבל בדיוק מחפש את עצמו במרכז אמריקה? שכחי מתיאורית הגבר היחיד ודי, זה קורה רק בסרטים וטוב שכך. כמה מהגברים הפנויים בעולם יכולים להתאים לך, חלקם גם יכולים להיות איתך במערכת יחסים ארוכת טווח מוצלחת.

   

  תתאמצי להכיר כמה שיותר גברים

  אבל את יודעת מה? אף אחד לא יכול להבטיח בוודאות שגם כשכבר מצאנו גבר נהדר הוא יישאר איתנו כל החיים. מי יודע מה יהיה? הכל נתון לשינויים, אז קחי גם את זה בחשבון, שום דבר לא בטוח. זה לא אומר שאת צריכה לוותר או לא לחפש ולהאמין, ולחיות את החיים הטובים (לא מושלמים, כי גם זה קורה רק בקומדיות רומנטיות אמריקניות) עד שמשהו ייגמר, או שמישהו מכם יחזיר את נשמתו לבורא.

   

  שמות

  בואי נדבר רגע על אהבה, ונקרא לה בשמה, לזו שאת כל כך כמהה למצוא. באחד הפרקים של מד מן יש קטע נהדר בו דון דרייפר נותן הגדרה מדויקת, כשהוא אומר שאהבה שאנשים רוצים זה משהו שהם, הפרסומאים, המציאו. חכמינו מתחבטים משחר הדורות בשאלה "מה זו אהבה", וגם אני רוצה שמישהו יגיד לי "אני אוהב אותך" בסופו של דבר, אבל בואי רגע נפרק לאהבה את הצורה.

   

  אהבה זו מילה ולא רגש, בטח לא רגש חד משמעי כמו שנאה, אדישות או אפילו תאווה. כשאת אומרת את המילים האלה אנשים יכולים לדעת בדיוק מה את מרגישה, אבל כשאת אומרת "אני אוהבת" זה יכול להגיד אלף ואחד דברים, כי אהבה היא ביטוי למכלול רגשות שההרכב שלו משתנה מאדם לאדם ולפי מערכת היחסים.

   

  אהבה לבני זוג היא לא האהבה לחברות או לילדים שלך, אבל לכולם את אומרת שאת אוהבת אותם בכנות. כשאת רוצה למצוא אהבה, תחשבי למה את מתכוונת. אם המילה לא היתה קיימת, מה היית רוצה למצוא?

   

  אני לא מנסה לבטל את הרומנטיקה, נחזיר אותה אחר כך, כשנבין ממה היא מורכבת. בסופו של דבר, אם תתני שמות נוספים לדברים שאת מחפשת, יהיה לך יותר קל לזהות שמצאת את האהבה שלך. לא רוצה שתמחקי את המילה הזו מהעולם שלך, אלא שתיצקי לתוכה תוכן מעבר ללבבות ורודים והקרבה עיוורת.

   

  ויי(ת)קרא

  הבנו שאף אחד לא מבטיח גן של שושנים, אבל עדיין מגיע לך לקבל את כל מה שאת צריכה ורוצה, אז בואי נדבר על מציאת גבר. את צריכה לקרוא להם אלייך, משמע: לעשות כל מה שאת יכולה כדי להגדיל את הסיכויים למצוא את זה שיתאים. אל תעשי דברים שלא נעים לך איתם, אבל היי אמיצה. אתרי היכרויות, פייסבוק, שידוכים של חברים וקבוצות תחביב למיניהן, יש אינסוף אופציות.

   

  תכירי כמה שיותר אנשים, את לא חייבת לצאת עם כולם. גם אם לא יקרה שם משהו רומנטי, אולי ייצאו מההיכרויות הזדמנויות חיוביות אחרות. זכרי שהחיפוש הוא לא עול, זו הדרך שלך למצוא זוגיות, אז תעשי את זה בכיף שלך: קבעי דייטים במקומות מהנים, ואם לא נראה לך - חתכי בנימוס. אל תבזבזי את הזמן שלך על אנשים שמשעממים אותך ושלא עונים לקריטריונים שלך.

   

  תזכרי אלו דברים בו לא ישתנו לעולם

  אם זה מתחיל להימאס, עשי הפסקה. צאי עם חברים, ודאגי להראות טוב לא משנה איפה את נמצאת, את לא יודעת מאיפה זה יגיע. אהבי את עצמך ודאגי לחייך גם בשביל עצמך, אבל גם כי כשאת חיובית את משדרת את זה, ואנשים אוהבים אנשים חיוביים. אל תדחי הזדמנויות אם מציעים לך איזה טיול או מסיבה, כי את לא יודעת מה יזדמן, ואין סיבה שלא תיהני על הדרך.

   

  במדבר

  קחי בחשבון שזה לוקח זמן. יהיו רגעים שתתייאשי ותרגישי לבד, זה הגיוני ובסדר, אבל אל תישארי שם יותר מדי זמן, כי זה לא מועיל לאף אחד.

   

  ד(ג)ברים

  קבעי לעצמך קריטריוני סף, דברים שאת יודעת שלא תוכלי לחיות איתם, גם חיצוניים, וגם לגבי קווי אופי, אבל אל תדבקי בהם בכל מחיר. אם יש מישהו שלא עומד בהם, אבל עושה לך משהו, האמיני לאינטואיציות שלך, הן בדרך כלל נכונות. קחי בחשבון שהסיכוי לשנות את הגבר שמולך קטן, אז אם יש לו תכונה שבאמת מטריפה אותך, אל תתעלמי ממנה בתקווה שהיא תיעלם עם השנים.

   

  שופטים

  סביר להניח שכבר אחרי פגישה אחת תוכלי לשפוט לגבי שני דברים: אם יש מצב למערכת יחסים רצינית ואם יש משיכה מינית. בהתאם לתוצאות, יש כמה תוצאות אפשריות. אם יש מצב למערכת יחסים, אבל אין משיכה מינית, אל תוותרי עדיין, ותני עוד צ'אנס. אם יש מצב למערכת יחסים ויש משיכה מינית, זה נהדר, וגם אז כדאי לשאוף לעוד דייט.

   

  מחקרים מראים שעדיף לא לשכב איתו בדייט הראשון אם את מזהה פוטנציאל למערכת יחסים רצינית. זה לא גורף, אבל קחי בחשבון שאם את לא מתאפקת, יש מצב שתידפקי, אבל שגם תדפקי את הסיכויים למשהו רציני. אז תעצרי את עצמך, אבל לא לגמרי. כן תראי שאת מעוניינת; הוא לא יכול לנחש את המחשבות שלך, ולא משנה כמה את רוצה שזה יקרה.

   

  אין גבר מושלם, כמו שאין אשה מושלמת

  לגבי לטלפן או לא, שוב, האינטואיציה קובעת. הלוגיקה אומרת שאם הוא מעוניין הוא יתקשר, עכשיו תחליטי אם את מוכנה לסמוך על זה ולהמתין, או לקחת את העניינים לידיים. לדעתי גבר שנרתע מזה שאת התקשרת אחרי פגישה שבגדול היתה מוצלחת, כנראה לא היה בעניין מלכתחילה. ואני לא מדברת על טלפון שעתיים אחרי שנפרדתם, או סמסים עם לבבות, זה באמת קריפי.

   

  אם אין מצב ליחסים ואין משיכה, אל תהיי כלבה, אלא חתכי מיד אחרי שהבנת את זה. היי מנומסת, אבל גם אל תבזבזי לעצמך יותר מדי זמן. אם אין מצב ליחסים, אבל יש משיכה, ובא לך, מותר לך ליהנות. אבל אל תנסי למצוא שם רגש פרט לתאווה. אם את לא שלמה עם זה, זה רק יגרום לך להרגיש רע. אם בא לך, זה סבבה, באמת, רק אל תתקשרי, רגשית או טלפונית, או תצפי שהוא יתקשר.

   

  דברי הימים

  נא לשנן: אין גבר מושלם, כמו שאין אשה מושלמת, כך ברא אותנו הטבע. אני לא נגד פשרות, כל האנשים שונים זה מזה, ובכל זאת מסתדרים זוגות זוגות בסוף. אלה שאומרים שהם לא מתפשרים, הרגש עיוור אותם, והם לא רואים את הפגמים שהם התפשרו עליהם.

   

  פשרה כן בעייתית כשהיא נוגעת לאופן בו את מרגישה בתוך הקשר. כלומר, אל תתפשרי על היחס שיש לכם זה לזה. אם הוא לא נחמד, מתחשב וכל מה שאת מאחלת לעצמך, אל תתפשרי. ואותו כנ"ל גם אם את מרגישה שאת לא טובה אליו.

   

  מגילת אסתר

  דבר אחרון, שחשוב שתזכרי לאורך כל הדרך: את מלכה, טובה ונהדרת, ומגיעה לך מערכת יחסים טובה כמו לכל אחת אחרת. היי עצמך, לא יעזור לך לנסות להיות מישהי אחרת. גם אם תעטי על עצמך מסיכות, במוקדם או במאוחר מי שאת באמת תצא החוצה. כן לנהל תהליך של התבוננות עצמית ושיפור, אבל המכלול שלך הוא הקסם שלך.

   

  אני מאלו המאמינות שלכל סיר יש מכסה, בטוח כמה מהאנשים הרבים בעולם ירצו אותך עם השריטות שלך, או יראו את הקסם בזה שאת בוכה בסרטי אימה או מחזיקה בארון יותר נעליים מאוויטה פרון. את רק צריכה להאמין שאת תמצאי את אלה שמתאימים לך, ושמגיע לך להיות מאושרת.

   

  אחותי, שיהיה לנו בהצלחה.

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תחפשי עד שזה יגיע גם אלייך
  צילום: Index Open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים