שתף קטע נבחר

הצתת רכבי הערבים בצפת: 3 נעצרו, בהם נער

ביהמ"ש התיר לפרסם כי 2 צעירים וקטין נעצרו בחשד למעורבות בהצתת שתי מכוניות של סטודנטים ערבים. הם מכחישים

כשבוע לאחר שמכוניותיהם של שני סטודנטים ערבים בערו בצפת, התיר היום (ה') בית משפט השלום בעיר לפרסם כי שלושה חשודים נעצרו בחשד למעורבות בהצתות. בין החשודים שנעצרו גם נער אחד. על יתר פרטי החקירה ועל זהותם של החשודים הוטל צו איסור פרסום.

 

ב-16 במרס, ימים ספורים לאחר הטבח באיתמר, הוצתו שני כלי רכב של סטודנטים ערבים בצפת. בנוסף רוססו על קירות המכללה האקדמית בעיר כתובות "מוות לערבים", "כהנא צדק" ו"נקמה". החשודים, שני צעירים ונער, נעצרו זמן קצר לאחר ההצתות ומאז הוארך מעצרם כמה פעמים.

 

 

בני משפחתם ליוו אותם והביעו תקווה שהם ישוחררו. "המשטרה פעלה במהירות בניסיון להביא לחשודים כדי להוביל לסגירה מהירה של התיק, אך אין בידיהם את מי שביצע את המעשה", אמר ל-ynet קרוב משפחתו של אחד החשודים. אחד הצעירים והנער ישהו במעצר עד יום שני, מעצר החשוד השלישי הוארך ביממה.


בעלי המכונית לאחר ההצתה (צילום: אביהו שפירא)

 

פרקליטם, עו"ד ליאור בר זוהר, אמר ל-ynet כי "החקריה נמצאת בראשיתה וחלק גדול מפרטיה לא הוצגו בפנינו. ברור לנו שלמשטרה יש אינטרס למנוע מצב שבו יטענו כלפיה לחוסר מעש בעקבות האירועים שהיו בעיר צפת ולכן דרושים לה מעצרים מהירים של חשודים לכאורה במעשים. למרשיי אין קשר למעשים".

 

במשטרה יבדקו בין השאר האם החשודים יוכלו להוביל אותם לגורם שעומד מאחורי ריסוס הכתובות בתקופה האחרונה על קירות המכללה, בהן נכתב: "מוות לערבים" ו"כהנא צדק". גורם במשטרה הדגיש כי לא יתאפשר לשום גורם קיצוני להסלים את היחסים בין יהודים לערבים ויוגברו האכיפה והסיורים במוקדים השונים הקשורים במכללה בפרט ובצפת בכלל.

 

מאז שהחלה המתיחות בין יהודים לערבים בעקבות פסק הלכה שהוציא רבה הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו, המורה לא להשכיר דירות לערבים בעיר, הגבירה משטרת צפת את נוכחותה הסמויה והגלויה במוקדי חיכוך אפשריים.

 

המכוניות שהוצתו שייכות לסלים אבו שקארה ממרר ועלי נעמנה מעראבה. בעקבות המעצר, אמר אבו שקארה: "אנחנו לא רוצים סכסוך בין יהודים לערבים, בסך הכל נשמר דו הקיום במכללה ופרט ללימודים אין לנו כל כוונה לבוא ולגור בעיר צפת. אני שמח שהמשטרה מתייחסת ברצינות למעשים ואנחנו רואים בימים האחרונים נוכחות של שוטרים באזור המכללה".

 

לדבריו, "בהסכמת המכללה הוצב שומר שמאבטח בלילה

את מתחם המעונות, דבר שמגביר את הביטחון של הסטודנטים והסטודנטיות הלא יהודים שלומדים בצפת". ואליד גנאים, סטודנט במכללה, אמר ל-ynet בעקבות ההצתות: "אנו חשים רדיפה. זה מתבטא באיומים, בקללות, ועכשיו אנו רואים שוב, כמו בעבר, מקרה של פגיעה ברכוש".

 

בתוך כך, עצרה המשטרה תושב הגליל, כבן 20,  בחשד שדקר את אלבר חלול מהכפר הנוצרי גוש חלב, בעת שזה בילה עם חברים בשבת האחרונה ביער עין זיתים. חלול פונה לבית החולים זיו בצפת במצב בינוני.עו"ד בר זוהר, המייצג גם את החשוד במקרה זה, טען כי אין בסיס למעצר מרשו. מעצרו הוארך עד יום שני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים בבית המשפט
צילום: אביהו שפירא
אחת המכוניות שהוצתו
צילום: alarab.net
עו"ד ר-זוהר. אין קשר
צילום: אביהו שפירא
מומלצים