שתף קטע נבחר

שתי עובדות זרות ושני ילדיהן נעצרו ויגורשו

שתי עובדות זרות מהפיליפינים, יחד עם ילדיהן בני שנה וחצי ושמונה חודשים, נעצרו באזור התחנה המרכזית בתל-אביב. בארגון "ילדים ישראלים" זעמו על המעצר: "מענישים רטרואקטיבית ילדים על חטא של הממשלה, שהביאה לפה את הוריהם".

בפעם השנייה החודש, עובדות זרות וילדיהן נעצרים בדרך לגירוש: פקחים מיחידת עוז עצרו הערב (יום ה') באזור התחנה המרכזית בתל-אביב שתי אמהות, אזרחיות הפיליפינים, יחד עם שני ילדיהם, בני שנה וחצי ושמונה חודשים. הארבעה נלקחו למתקן הכליאה בנתב"ג ומשם הם אמורים להיות מגורשים מהארץ בתוך 72 שעות.

 

בארגון "ילדים ישראלים" הביעו זעזוע מהמעצר ואמרו: "לוקחים ילדים שלא חטאו מימיהם, מענישים רטרואקטיבית ילדים על חטא של הממשלה, שהביאה לפה את הוריהם".

 

מרסי, שכנה של האמהות שנעצרו, סיפרה ל-ynet: "כבר בשעה 12:00 בצהריים המשטרה היתה כאן וראתה את התינוקות. מאז חששתי שהם לא יחזרו". על המעצר סיפרה "אני ואחת האמהות היינו מחוץ לדירה, פקחי ההגירה ראו אותנו ברחוב והאם נכנסה לדירה, כי לא היה לה דרכון. כשהפקחים נכנסו לדירה הם ראו את האם השנייה, שגרה בחדר ליד. אני הייתי כל הזמן הזה בחוץ, אז לא שמענו מה היה בדיוק. ניסיתי להתקשר אליהן לטלפון, אך הטלפון היה סגור. אני מבינה שנתנו להן לקחת מהדירה דברים, כמו בגדים וחלב לתינוקות".

 

דוברת מנהל האוכלוסין, סבין חדד, אמרה: "בפעילות שגרתית נעצרו שתי האמהות. שתיהן חוזרות למשפחתן. שתיהן שהו בארץ בין שש לשבע שנים ועבדו בתחום הסיעוד. הן שוהות שלא כחוק כבר שנתיים לפחות. אין פה שום דבר חריג. אלו ילדים קטנים ואנחנו לא צריכים להסביר למה הם נעצרו. אנחנו עומדים בהתחייבות של שר הפנים לא להרחיק מי שלומד בגן ממלכתי או בבית ספר".

 

בשבוע שעבר גורשו מהארץ תיירת, שתוקף אשרת התייר שלה פגה, יחד עם בתה התינקות. האם והבת נעצרו ונכלאו במתקן המעצר בנתב"ג במשך שלושה ימים, ולאחר מכן גורשו מישראל.

 

גורמים בארגונים המסייעים לעובדים הזרים העריכו כי מתוך 400 ילדים שאותם הוחלט לגרש, 100 עד 200 עדיין נמצאים בסכנת גירוש. מדובר בילדים שלא לומדים במערכת החינוך - ילדים קטנים וכאלו שלומדים בגנים פרטיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה נגד גירוש ילדי זרים. ארכיון
צילום: ירון ברנר
מומלצים