שתף קטע נבחר

השוטר סיכל פיגוע: "בעטתי והעפתי אותו מהחייל"

רס"מ זכריה שפסו, שוטר תנועה ותיק במרחב שומרון, לא הבין בתחילה שהמחבל תוקף חייל, אך לאחר שהבחין בדם הרב הוא שלף את האקדח וירה במחבל, "הוא קם ורץ לתקוף אותי בעזרת האבן". מצבו של החייל הפצוע השתפר ומוגדר קל

ערנותו של השוטר הצילה את החייל: זמן קצר לאחר שצעיר פלסטיני תקף באבן גדולה חייל שעמד הבוקר (יום ו') בטרמפיאדה בבקעת הירדן, הגיע למקום רס"מ זכריה שפסו, שוטר תנועה ממרחב שומרון, שירה בפלסטיני וסיכל פיגוע. "כל אחד היה עושה בדיוק מה שעשיתי", אמר בשיחה עם ynet. מצבו של החייל הפצוע השתפר, ומוגדר כעת קל.

 

 

השוטר שירה  במחבל לא הבין בתחילה כי מדובר בפיגוע, וחשב שמדובר בקטטה. "הייתי במשמרת סיור רגילה יחד עם חייל נוסף מהבקעה", סיפר שפסו. סמוך ליישוב תומר, על כביש 90, הוא הבחין באשה מנופפת בידיה וזועקת לעזרה. "עצרתי את הרכב במקום, והבחנתי בשני אנשים מתקוטטים", שיחזר, "בהתחלה חשבתי שהם הולכים מכות, ולא הבנתי שמדובר בפיגוע".


ירה במחבל שניסה לתקוף גם אותו באבן. רס"מ שפסו בזירת הפיגוע

 

שפסו פעל במהרה, ירד מהניידת ורץ לעבר הטרמפיאדה. "בעוד אני מתקרב אני מבחין בחייל לבוש מדים, כשמחבל רוכן מעליו עם אבן בידו, וחובט בראשו מספר פעמים", נזכר שפסו, "רק אז הבנתי שמדובר בפיגוע". לדבריו, במקום היה דם רב, ולכן החליט לפעול נגד הפלסטיני בלי לחשוב פעמיים.

 

"בעטתי בו והעפתי אותו מהחייל, הוא קם ורץ לתקוף אותי בעזרת האבן", סיפר שפסו, לאחר מכן ירה באוויר, ואז ברגלו של הפלסטיני, בן 20 ממחנה הפליטים בלאטה שבשכם. "הוא המשיך להתקדם ולכן יריתי מספר כדורים לרגל", סיפר שפסו. 

 

החייל הפצוע פונה במסוק במצב בינוני למרכז הרפואי שיבא בתל השומר, אולם בינתיים השתפר והוא מוגדר כעת קל. המחבל הפלסטיני נפצע בינוני והוא הוכנס לחדר ניתוח.

 

"עשיתי מה שמצפים ממני"

השוטר הוותיק, שמשרת כבר 19 שנים במרחב שומרון, לא מרגיש שעשה משהו יוצא דופן. "הרבה אנשים אומרים לי כל הכבוד, אבל כל אחד היה עושה בדיוק את מה שעשיתי",

הוא מצטנע, "עשיתי מה שמצפים ממני, אני שוטר וזה תפקידי".

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, שוחח עם שפסו ואמר לו: "תגובתך המהירה מהווה דפוס מבצעי ראוי לציון ולחיקוי, והביאה לסיום האירוע כפי שמצופה ונדרש משוטר במשטרת ישראל".

 

משטרת מחוז שומרון ויהודה שיבחה את פעולותו המהירה של שפסו לאחר האירוע. "בכך הוא מנע את ניסיון חטיפת הנשק ופגיעה חמורה יותר של החייל. השוטר פעל בנחישות תוך חתירה למגע ובזכות התגובה המהירה הביא לסיומו של האירוע".

 

באירוע ביטחוני נוסף הבוקר נעצרו מספר פלסטינים במחסום בקעות הסמוך לשכם לאחר שעל גופם נמצאו ארבעה מטעני צינור מוכנים לשימוש.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשה מה שמצפים ממנו. רס"מ שפסו
צילום: פייסבוק משטרת ישראל
החייל מפונה מהמקום
מומלצים