שתף קטע נבחר

בדרך ליפן: 2 מטוסים ישראליים עם 80 טון סיוע

בשל מזג האוויר הקשה באזור האסון, ישוגרו מלבד משלחת אנשי הרפואה גם מעילים, כפפות ושמיכות בשווי מיליוני שקלים

ישראל מושיטה יד לעם היפני. שבועיים אחרי רעידת האדמה והצונאמי שהחריבו שטחים נרחבים ביפן, תשגר ישראל במוצאי שבת שני מטוסי סיוע עם ציוד הומניטרי ומשלחת רפואית. משרד הביטחון, משרד החוץ ופיקוד העורף פועלים להוציא לאזור האסון מטוס מטען מסוג 747 ומטוס של חיל-האוויר עם משלחת של פיקוד העורף. בסך הכל יישלחו ליפן כ-80 טונות של ציוד רפואי.

 

 

בעקבות סיורים של משלחת החילוץ הישראלית בשטח האסון ובתיאום עם הרשויות והאוכלוסייה המקומית, תקים ישראל מרפאה שתספק שירותים רפואיים לתושבי האזור. על מטוס המטען שייצא במוצאי שבת יהיו 60 טונות של ציוד רפואי שיהווה תשתית להקמת המרפאה, ויכללו: מכשור רפואי, דלק, גז, חמצן, תרופות, מזון, מים, מיטות חולים וציוד נוסף הנדרש להקמת המרפאה.

 

ממשרד הביטחון נמסר, כי לבקשת הרשויות ביפן ובשל תנאי מזג האוויר בשטח, ישוגרו ליפן 20 טונות של ציוד לתושבים שאיבדו את ביתם: מעילים, כפפות, שמיכות ושירותים מתקפלים בשווי של מיליוני שקלים. משלחת הסיוע של פיקוד העורף וחיל הרפואה כוללת משלחת של 50 אנשי פיקוד העורף וחיל הרפואה. ממשרד החוץ נמסר כי ישראל היא בין המדינות הראשונות שמשגרות צוות רפואי ליפן.

 

עד כה נמנו באסון ביפן יותר מעשרת אלפים הרוגים. שבועיים לאחר רעש האדמה החזק וגל הצונאמי ששטף את צפון-מזרח המדינה נעדרים עוד כ-17 אלף בני אדם.

 

מוקדם יותר הודיעה סוכנות הבטיחות הגרעינית ביפן כי ישנו חשש לפגיעה בליבת כור מספר 3 במתחם הגרעיני בפוקושימה. לדברי גורמים, הדבר מעלה את הסכנה לדליפת קרינה חמורה.

דובר הסוכנות ציין כי במערכות הכור נרשמו מספר תקלות שעלולות להעיד על פגיעה חמורה יותר בליבת הכור, אולם ייתכן גם כי מקור הנזק בחלקים אחרים של המערכת, דוגמת הצנרת או מאגרי הדלק.

 

הסינים לא לוקחים סיכון ובודקים כל אחד שמגיע מיפן. הרשויות במדינה הודיעו כי רמות חריגות במיוחד של קרינה נמצאו בגופם של שני מטיילים יפנים שניסו להיכנס אליה. הם הועברו לקבלת טיפול רפואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתמודדים עם האסון
צילום: רויטרס
מומלצים