שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נוער גבעות: ליווינו קורס הכנה ליחידות מובחרות

  הם רצים על הגבעות, סוחבים שקי חול ואלונקות ומתמודדים עם אתגרי מנהיגות קשים: ליווינו עשרות בני נוער ליום הכנה מיוחד לקראת הגיבושים ליחידות המובחרות של צה"ל, שיתקיימו בתחילת אפריל. היה מאתגר

  אומרים שהנוער של היום מכור לפייסבוק ולתוכניות ריאליטי, אך על הדיונות בסמוך לוינגייט מתקבלת תמונה אחרת לגמרי. עשרות בני נוער, רגע לפני הגיוס, רצים, סוחבים אלונקות ומתכוננים פיזית ונפשית לקשיים שצפויים להם בצבא בקורס הכנה מיוחד לצה"ל. המטרה של כולם: לעבור את הגיבושים ליחידות הכי מובחרות בצבא.

   

   

  מציבים לעצמם רף גבוה

  "החברה שמגיעים לכאן הם חבר'ה שהציבו לעצמם, מראש, רף גבוה יותר", אומר ניר כהן, מאמן ראשי ב-Excellent Training. "אלו חבר'ה שמוכנים לבוא ולהקדיש שלוש ולפעמים ארבע פעמים בשבוע, שעתיים שלמות בכל פעם, כדי להביא את הגוף שלהם למצב שלא נוח לו להיות בו".

   

  "בתחילת אפריל יש גיבושים להמון סיירות", מסביר יואב בר-זאב בן ה-18 מרעננה מדוע הגיע לקורס. "אנחנו באים לפה כדי לעשות מעין סימולציה של גיבוש. זו ההזדמנות הכמעט אחרונה שלנו להכין את עצמנו כמו שצריך".

   

  לומדים להתמודד עם הקשיים

  מעבר לפן הפיזי אליו מתכוננים הנערים גם לפן הנפשי שבגיוס ליחידות המובחרות בפרט ולצבא בכלל. "יש תרגילי מנהיגות ותרגילים שבהם אנחנו מנסים לאפשר להם לגלות בתוך

  עצמם אקט מנהיגותי יותר, שיעזור להם להפעיל אנשים אחרים", מסביר כהן. "אלו דברים שנדרשים בגיבוש עצמו ולכן אנחנו עוזרים להם להתמודד איתם כאן, לפני שהם מגיעים לגיבוש האמיתי. אנחנו גם מביאים להם הרצאות של אנשי צבא בכירים שמדברים איתם על איך להגיע מוכנים מנטלית לקשיים שצפויים להם במהלך הטירונות".

   

  "אלו אימונים קשים ולאורך זמן וכל אחד צריך לדעת איך להתמודד מול עצמו ולא להפסיק גם כשקשה", מוסיף בר-זאב.  

   

  -מדוע אין בנות בימי ההכנה לגיבושים?

  "יום הסימולציה לגיבושי הסיירות מתמקד בתרגילים שלקוחים מגיבושים של יחידות העלית של צה"ל, כמו שייטת 13, סיירת מטכ״ל ושלד״ג. יחידות אלו, על פי מדיניות הצבא, סגורות לבנות ולכן גם הגיבושים אליהם.בקבוצה מתאמנות בנות ואנו מעודדים את שילובן בקבוצות ובפעילות השנתית. מנסיוני, התרומה של הפעילות שלנו לבנות היא ממשית וגדולה הרבה יותר, באופן יחסי, מאשר התרומה לבנים. בנות שמגיעות ומתאמנות באופן סדיר יוצאות נשכרות הן בביטחון העצמי ובדימוי העצמי שמשתפר, והן ביכולות הגופניות שעולות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עם האלונקה. מביאים את הגוף למצב שלא נוח לו להיות בו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים