שתף קטע נבחר

חשד: גנב 150 אלף שקל מאביו ויצא לדקור שותפיו

נער מעכו רקם עם צעירים מבת-ים עסקה שאמורה הייתה להפוך את שלושתם לעשירים: הוא ידווח להם מתי אביו יוצא מהבית ומשאיר סכום כסף גדול, הם יגנבו את השלל. ואז הכל השתבש

הכל נשאר במשפחה: משטרת מרחב איילון עצרה בימים האחרונים נער בן 16 מעכו, בחשד שתכנן והוביל פריצה לבית אביו בבת-ים, שבמהלכה נגנבו מהבית 150 אלף שקל במזומן. תוכניתו של הנער השתבשה דווקא כשחשב שהכל הלך כשורה.

 

לפי החשד, לפני כשבועיים הוא חבר לשני תושבי בת-ים כדי לגנוב כסף מאביו, בעל עסק מאזור התחנה המרכזית בתל-

אביב. כיוון שהוריו גרושים והוא מתגורר עם אמו בעכו, הוא מסר את המידע לקראת הפריצה לשני שותפיו לפשע, תושבי בת-ים כבני 20 המוכרים למשטרה מתחום עבירות הרכוש. הנער סיפר לשניים מתי לדעתו יישאר סכום כסף גדול בבית, ובאילו שעות בדיוק הדירה ברחוב בלפור תהיה ריקה.

 

כך, לפני כשבוע בשעת ערב, פרצו השניים לדירה, וגנבו ממנה ללא כל קושי 150 אלף שקל. אלא שהשניים החליטו לעבוד על שותפם הצעיר, וסיפרו לו שמצאו רק 20 אלף שקלים. למרות תרומתו הנכבדת לפשע, הם נתנו לו רק 15 אלף שקל, סכום שתחילה חשב הנער כי מהווה את מרבית השלל.

 

הנער קיבל את העסקה והמשיך בחייו, עד שהאב הפנה את חשדותיו דווקא אל בנו. הוא עלה צפונה, ובמהלך עימות ביניהם נדהם הנער לגלות עד כמה גבוה הסכום שבאמת נגנב. הבן הסורר זעם על שותפיו לפשע, ויצא לנקום בהם. הוא לקח סכין

מטבח גדולה ויצא עם מונית לבת-ים, לפי החשד כדי לפגוע בשניים.

 

מהחקירה של מחלק הנוער במרחב איילון במשטרה, בפיקודו של רב-פקד עאהד איברהים, עולה כי האם הייתה זו שהבחינה בבנה יוצא חמוש מהבית, ודיווחה על כך לגרושה. הוא מיהר לעדכן את המשטרה. הנער נעצר כשברשותו הסכין, ומעצרו הוארך בבית המשפט לנוער בתל-אביב עד מחר.

 

בחקירתו הודה הנער במיוחס לו, ואף הפליל את שני שותפיו לפשע, שנעצרו במקביל. אחד משני החשודים קשר עצמו לאירוע, והשני הכחיש. בית המשפט האריך גם את מעצרם של שני השותפים.

 

פרקליטם של שני החשודים הבגירים, עו"ד אלון אייזנברג, מסר בתגובה: "עולה לכאורה כי חומר הראיות מבוסס רובו ככולו על עדות הקטין אשר מנסה בכל דרך לחלץ את עצמו בגין מעשיו. מרשיי, אשר שיתפו פעולה עם חוקרי המשטרה החל מרגע מעצרם, מציגים טענות אליבי מוצקות״.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכל התחיל מהבית. בסוף כולם במעצר
מומלצים