שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פייסבוק: לא נסיר את דף האינתיפאדה
  הנהלת הרשת החברתית לא תמחק את העמוד הפלסטיני שמסית לאינתיפאדה שלישית. לפי הנהלת הרשת, לגולשים יש זכות להביע דעה פוליטית ולמתוח ביקורת - אפילו אם מדובר בהסתה

  << רזידנט איוול מזווית חדשה לגמרי

   

  העמוד שקורא לפתיחה באינתיפאדה שלישית ב-15 במאי (יום הנכבה), לא יוסר מפייסבוק. זאת, למרות פנייה ישירה של שר ההסברה יולי אדלשטיין למנכ"ל

  פייסבוק מארק זאקרברג, ורבבות התלונות והדיווחים שהעבירו גולשים ישראלים על תכני ההסתה שבעמוד.

   

  פייסבוק עמוסה בעמודים רבים עם אופי פוליטי מובהק, ביניהם עמודי תעמולה. "אינתיפאדה פלסטינית שלישית" הוא עמוד פופולרי ברשת החברתית: הוא זכה לכמעט 350 אלף לייקים. בעמוד תוכלו למצוא חומרי תעמולה פלסטינית, כמו סרטונים, מלל וקריקטורות שקוראים ל"שחרור" ירושלים בכוח מידי ישראל. בתגובות ובדיונים שהתפתחו בעמוד נכתבו עשרות אלפי קריאות להשמדת ישראל. פייסבוק כבר סגרה בעבר עמודים שהכילו תכנים גזעניים, חומרי הסתה ועמודים שגולשים רבים התלוננו עליהם.

   

  לפי אתר ה-CNN, דוברת פייסבוק מסרה בתגובה שלרשת החברתית אין כוונה להסיר את העמוד. "בעוד חלק מהתגובות עשויות להיות מקוממות עבור מישהו, ביקורת שנמתחה על תרבות, מדינה, דת, אורח חיים או אידיאולוגיה פוליטית היא לא סיבה להסיר דיון", אמרה. "אנו מאמינים שלמשתמשי פייסבוק יש יכולת להביע את דעתם, ואנחנו לא מסירים תכנים, קבוצות ועמודים שמדברים נגד מדינות, דתות, ישויות פוליטיות ורעיונות".  

   

  בין הסתה לתעמולה

  הדבר תמוה למדי, שכן פייסבוק כבר סגרה בעבר עמודים שהכילו תכנים גזעניים, חומרי הסתה ועמודים שגולשים רבים התלוננו עליהם. לא כל עמוד שמדווח נסגר, והטיפול בדיווח יכול להימשך גם מספר שבועות. בשנים האחרונות הפכה פייסבוק לכלי מחאה חשוב ומרכזי במדינות ערב. מאיראן ועד מצרים ולוב - גולשי האתר נהנים מהמודעות הנמוכה של ממשלותיהם לכוחה של פייסבוק, ומפיצים ביניהם מידע וחומרי תעמולה.

   

  יתכן שזו הסיבה שפייסבוק לא ממהרת להיענות לאלפי הבקשות, ובראשן זו של השר אדלשטיין - אם הנהלת הרשת אכן תופסת את הפלסטינים בתור אזרחי ישראל שמתקוממים נגד השלטון.

   

  האם יוקם מאגר ביומטרי מעומעם? >>

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים