שתף קטע נבחר

יהודה ושומרון: משחק הירי

משחק רשת חדש באתר ועדי שומרון ובנימין מדמה קרבות מפורסמים בהיסטוריה היהודית באיזורים נתונים במחלוקת. המטרה: קירוב הדור הצעיר להיסטוריה של הארץ. התוצאה: ההיסטוריה מעולם לא נראתה כל כך מקרטעת

<< המחאה השתלמה: עמוד האינתיפאדה נמחק מפייסבוק

 

אם יש לכם זיקה למסורת היהודית, בית קיץ בהתיישבות, או דפדפן אקספלורר 6, בודאי תשמעו לשמוח על יציאתו של משחק המתנחלים הראשון למחשב מתוצרת הארץ.

 

 

המשחק, שנוצר לבקשת ועדי המתיישבים שומרון ובנימין על ידי החברות הישראליות Virtual 3d ו-MyGames, הוא משחק רשת ששואף לחזק את הזיקה בין הישראלי הצעיר להתיישבויות בישראל. כיצד? באמצעות השתתפות בקרבות מפורסמים בהיסטוריה של ישראל, במקומות שנתונים במחלוקת גם בימינו ביהודה ושומרון.

 

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, מספר על הסיבה לפיתוח המשחק: "הנוער של היום שטוף בגירויים חיצוניים המתחלפים סביבו במהירות ועלינו להיות מודעים לכך. אני מאמין שהמשחק הזה יחד עם פעולות נוספות שיזמנו ייתן את תרומתו הן להכרת הארץ וידיעתה והן לקשר לארץ שעליה נלחמו אבות אבותינו מאז ימי אברהם אבינו".

 

פעם היה פה תקוע

המשחק מבטיח השתתפות בקרבות מלהיבים בהיסטוריה, מחייל מכבי הנלחם ביוונים ועד ללוחם צה"ל בקרב על גבעת התחמושת, בשילוב צילומים אמיתיים מאתרים ארכיאולוגיים באיזור המדובר. אבל בפועל, מעבר לאנימציה הפתיחה שמכילה מכתב מאברהם אבינו, המשחק נתקע ומסרב לעבוד דרך האתר בכל דפדפן שניסינו - מכרום, דרך פיירפוקס ועד אקספלורר שבע ושמונה, והסכים לעבוד רק על אקספלורר 6.

 


 

אבל ברוח המשחק, לא אמרנו נואש: הורדנו במקום את שלבי המשחק ישר למחשב, כדי לנסות וללמוד משהו חדש על ההיסטוריה של ישראל. בשלב הראשון שיחקנו חייל בצבא אחאב מלך ישראל, שלוחם בצבא ארם מעל חומות העיר שומרון באמצעות חץ וקשת. בניגוד לתיאור שהבטיח לוחמה מלהיבה, מסתבר שחיילי ארם היו עסוקים בעיקר בלרוץ בחנית שלופה אל תוך חומותינו - גם הרבה לאחר שנתקעו בה, בזמן שקשתי ישראל בילו את מיטב זמנם בשליחת חיצים לתוך שיחים.

 


 

בשלב המשחק השני שהורדנו נכנסנו לנעליו של לוחם צה"ל מצוייד בעוזי, שהשתתף בקרב בגבעת התחמושת (1967). המשימה: טיהור התעלות. חמושים בעוזי המקוצר ובתחושת שליחות התקדמנו בתעלה. לאט מאוד. כנראה שלפי המשחק ב-67 לוחמי צה"ל יכלו להתקדם לעבר האויב במהירות של 10 ס"מ לשניה בלבד, שלא לדבר על העוזי שלא ממש הסכים לירות בזמן תזוזה. הנה, למדנו עוד משהו חשוב על ההיסטוריה של מלחמות א"י.

 


 


 

ישנם עוד שלבים במשחק - אם תצליחו לגרום להם לעבוד, למשל נווט מצוייד בגלשן רוח, שמסייע לאבותינו במסעיהם בארץ, ולחימה בצבא יהודה המכבי בה מתגנבים למחנה היוונים, כדי לגנוב את חרבו של אפולוניוס.

 

מוקדש למשפחת פוגל מאיתמר

יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר מספר כי החליטו להקדיש את המשחק לזכרם של בני משפחת פוגל הי"ד שנרצחו באיתמר: "הרב אודי ורותי פוגל סימלו במעשיהם והתיישבותם את הרצון התמידי לחבר את ההתישבות לכלל עם ישראל. הם עשו זאת באריאל ובלימוד התורה שלהם. אני מאמין שמשחק כזה משיג בצורה כזו או אחרת את רצונם: לחבר את עם ישראל לארץ ולמורשת שלה".

 

ראשון!!1: מעריץ ה-3DS המטורף >>

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארץ ישראל השלמה, עכשיו בתלת מימד
מומלצים