שתף קטע נבחר

גביזון לבג"ץ: "התלונות נגדי ריקות מכל תוכן"

בכיר שב"ס עתר נגד ביטול מינוי למפקד הארגון וביקש לעכב את מינויו של ניצב פרנקו לתפקיד. "לא נמצא ולו בדל ראייה או טענה שיש בהן כדי להטיל דופי"

לא מוכן לוותר: גונדר אלי גביזון, שמינויו לתפקיד נציב שירות בתי הסוהר בוטל בשל התנהלות בעייתית מצדו, עתר הערב (יום ג') לבג"ץ בבקשה להורות לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' לנמק את החלטתו. בנוסף, בכיר שב"ס ביקש להוציא צו ביניים ולעכב את הליך מינויו של ניצב אהרון פרנקו לתפקיד. בג"ץ הורה למדינה להשיב לטענות עד יום שני בשבוע הבא והדיון הראשון בעניין ייערך יומיים לאחר מכן.

 

 

בעתירה שהגיש באמצעות עורך דינו בועז בן צור, טוען גביזון כי כבר לאחר שנודע כי בכוונת אהרונוביץ' למנותו לעמוד בראש שב"ס "החלה חרושת של תלונות אנונימיות. תלונות אלה נבדקו ונמצאו ריקות מכל תוכן ממשי". הוא מדגיש כי "לא נמצא ולו בדל ראייה או טענה שיש בהן כדי להטיל בו דופי", אלא מה שהכריע בעניינו היו "אמירות בעלמא ובדיקת פוליגרף מפוקפקת, אשר נערכה במכון פרטי, בניגוד לנהלים ותוך הפרת היועץ המשפטי לממשלה".

 

גביזון מוסיף כי היועץ המשפטי לממשלה לא פסל את מינויו לתפקיד, אלא קבע כי קיימים 'סימני שאלה', המצריכים בדיקה נוספת של הוועדה המייעצת. "החלטה בעניין פסילת מועמד, ככל החלטה מינהלית, צריכה להתבסס על ראיות בעלות משקל של ממש. אין די בשמועות, השערות או ספקולציות, אלא נדרש בחומר ראייתי בעל הוכחתי שהתקבל לאחר הליך בדיקה ממצה", מצוין בעתירה.

 

עוד טוען כי "התוצאה היא קשה. היא מעודדת הליך בלתי הוגן. הליך זה גורם לכך ששמו הטוב של אדם, עובד ציבור נרמס ללא כל הצדקה ותכלית".

 

ביום ראשון בוטל מינויו לגונדר שירות בתי הסוהר, לאחר שנמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף. במקומו מונה נציב פרנקו ממחוז ירושלים במשטרה. בהודעה שפרסם המשרד לביטחון פנים נאמר כי השר נימק את החלטתו בכך שלאחרונה קיבל גל של מכתבים אנונימיים ובהם טענות קשות נגד התנהלותו של בכיר שב"ס.

 

בהודעת הבהרה שפרסם אתמול משרד המשפטים, נמסר כי יו"ר הוועדה למינוי בכירים, השופט בדימוס יעקב טירקל קבע כי לאחר עיון במסמכים והראיונות שקיימה הוועדה, נותרו סימני שאלה לגבי שני עניינים הקשורים לגביזון, וכי עדיין נדרשות השלמות כדי לברר את פרשיות היחסים האינטימיים שהיו לכאורה לגביזון עם קצינות בשירות בתי הסוהר, והחשש שגורמים עבריינים ינסו להגיע אליו או אל קרוביו "בדרכים שלא כחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גביזון. "השם נרמס ללא כל הצדקה"
צילום: שאול גולן
מומלצים