שתף קטע נבחר

מרצה בבן גוריון: מופע למילואימניקים - גזענות

מרצה באוניברסיטה שבנגב שיגרה מייל לסטודנטים ובו גינתה את הכוונה לקיים הופעה של יזהר אשדות במסגרת ערב הוקרה אך ורק למשרתים במילואים. "סטודנטים ערבים לא רוצים לבוא להופעה? סטודנטיות לא מוזמנות?", כתבה. האוניברסיטה: נבדוק אם נעשה שימוש לא הולם ברשת

סערה באוניברסיטת בן גוריון סביב המופע המיוחד שארגנה אגודת הסטודנטים למען המילואימניקים: לטענת אחת המרצות, בהחלטה לצ'פר דווקא חיילי מילואים יש משום גזענות. "סטודנטים ערבים לא רוצים לבוא להופעה? סטודנטים זרים? זאת ממש בושה לאוניברסיטה", כתבה.

 

 

באגודת הסטודנטים לא ציפו שהיוזמה, שכבר יושמה בשנה שעברה, תגרור מחאה כלשהי. בשבוע הבא מתוכנן להתקיים ערב הוקרה מיוחד לאנשי המילואים, שיכלול הופעה של יזהר אשדות. העלות: 10 שקלים, בהצגה של תעודת משרת במילואים. "בכניסה למופע יבדקו כרטיסי הסטודנט ותעודות המילואים", צוין בהודעת שהפיצה האגודה, ותוך 48 שעות מפרסומה נמכרו 2,000 כרטיסים למופע.


מופע למילואימניקים

 

אחת המרצות למדעים באוניברסיטה הסתייגה כנראה מפתיחת שערי המופע לאנשי מילואים בלבד. במייל חריף ששלחה לסטודנטים, כתבה: "נחרדתי לראות את המודעה. צ'יפור מילואימניקים יכול להיעשות על-ידי עזרה בהשלמת לימודים. המודעה היא ברוח ההחלטות הגזעניות שמוצעות (ורובן מתקבלות) השכם לבקרים בכנסת. סטודנטיות לא מוזמנות? סטודנטים ששוחררו מפאת מחלה, שיסבלו בבית?"

 

יו"ר אגודת הסטודנטים, אורי קידר, הבהיר כי אינם מקבלים את טענות המרצה: "אנו מגנים בחריפות את הניסיון להציג באור שלילי את פעילותנו למען הסטודנטים והסטודנטיות המשרתים במילואים. האגודה מעריכה את חיילי המילואים, גאה בהם ועומדת לצדם בכל עת, בדרכים רבות ומגוונות.

 

"המופע המדובר הוא מופע הוקרה לאזרחים ישראלים מהשורה הראשונה, התורמים למדינה ונושאים בנטל. כל ניסיון להציג את המופע ככזה שיש בו פסול הוא דמגוגי, ציני ותלוש מן המציאות", הוסיף קידר. "נמשיך גם בעתיד לפעול למען ציבור המילואימניקים ככל שנוכל, זוהי זכותנו וחובתנו".

 

גם באוניברסיטת בן גוריון הבהירו כי אינם מסירים תמיכתם מהאירוע. בתגובה מטעמם ציינו כי הנשיאה רבקה כרמי מתכוונת להגיע לאירוע לאחר חזרתה מחו"ל, הישר משדה התעופה. "כל מחווה למען הסטודנטים משרתי המילואים היא ראויה ונכונה", ציינו. "בזכותם אנו מנהלים את השגרה הנחוצה לנו לעשייה האקדמית והחברתית. כל התבטאות אחרת מייצגת פרטים במערכת בלבד, ואם נעשה שימוש לא הולם ברשת האוניברסיטה, הוא ייבחן לגופו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני מכליס
נשיאת האוניברסיטה, רבקה כרמי. תומכת
צילום: דני מכליס
מומלצים