שתף קטע נבחר

בונקר במסגד, האזנה על הגבול. מפת חיזבאללה

צה"ל חשף בפני "וושינגטון פוסט" מפה ובה מסומנים כאלף אתרים של הארגון הלבנוני. בכפר אל-חייאם, הסמוך לנבטיה, סומנו בונקרים ומתקני תצפית - ליד בתי חולים ובתי ספר

מפת הבונקרים של חיזבאללה נחשפת בעיתונות האמריקנית. גורם ביטחוני ישראלי העביר ל"וושינגטון פוסט" מפה ובה מסומנים לא פחות מ-550 בונקרים של הארגון בדרום לבנון, 300 מתקני האזנה ו-100 אתרים אחרים.

 

 

הרוב הגדול של האתרים המסומנים במפה, שפורסמה היום (ד'), נמצא מדרום לנהר הליטני, ואף ניתן לראות מתקני האזנה שנמצאים ממש על גבול הצפון. גם מאות הבונקרים השונים ממוקמים, רובם ככולם, בדרום לבנון.


 

במפה נוספת, בה נראה תצלום אוויר של הכפר אל-חייאם, מסומנים יותר מעשרה אתרים בהם חבוי נשק, וכן מתקן תצפית - כולם במרחק קטן מאוד ממרכזים רפואיים ומבתי ספר. אחד הבונקרים אף נמצא במסגד. עמדה של יוניפי"ל ממוקמת בפאתי הכפר, הסמוך לנבטיה.

 

כבר לפני כחצי שנה התריע הרמטכ"ל דאז, רב-אלוף גבי אשכנזי, כי בדרום לבנון נוצרו "כפרי רקטות". הוא אמר שהחיזבאללה

 מנצל את האוכלוסייה המקומית ואת חוסר המנדט של יוניפי"ל על-מנת לבצר את מפקדותיו ואת משגרי הטילים בתוך הכפרים עצמם, וציין כדוגמה את אותו הכפר - אל-חייאם.

 

ב"וושינגטון פוסט" העריכו כי המפות מוצגות במטרה לנסות למנוע מראש ביקורת בינלאומית על תקיפה עתידית של אתרים שכאלו, שרבים מהם ממוקמים בתוך הכפרים הלבנונים - ליד בתי חולים, בתי ספר ובתוך בתי תושבים. ראשי הצבא אמרו כי הם רוצים למנוע תגובות דומות למבצע הגדול האחרון של צה"ל - "עופרת יצוקה" ב-2008, שאחריו פורסם דו"ח גולדסטון. "המטרה שלנו היא להראות לעולם שחיזבאללה הפך את הכפרים לאזורי מלחמה", אמר קצין ישראלי בכיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפת הכפר אל-חייאם
מתוך אתר הוושינגטון פוסט
300 מתקני האזנה בדרום לבנון
צילום: AP
נסראללה. חיזבאללה ערוך מתחת לקרקע
צילום: AFP
מומלצים