שתף קטע נבחר

השיחה האחרונה מאוטובוס הצוערים: "מוקפים"

אחרי מראות האימה בסרטון, נשמעת ההקלטה האחרונה מהאוטובוס שעלה באש באסון הכרמל. "אוטובוס שלם בשריפה, אתם חייבים לעזור לנו", זעקה מישר איילה יפרח ז"ל בשיחה עם מוקד 100. "שריפה מקיפה את כולנו, אלוהים ישמור"

"שריפה מקיפה את כולנו, אלוהים ישמור". אחרי סרטון הווידאו מאוטובוס הצוערים, מוצגת הערב (יום ה') הקלטת שיחת הטלפון האחרונה מרגעי האימה באסון, בו נהרגו 44 סוהרים, שוטרים וכבאים. בהקלטה, ששודרה בערוץ 1, נשמעת מישר איילה יפרח ז"ל כשהיא משוחחת עם מוקד 100 של המשטרה, דקות לפני שנספתה באסון הכרמל.

"אוטובוס שלם בשריפה, אתם חייבים לעזור לנו", נשמעת יפרח זועקת בשיחה עם מוקדנית המשטרה. "אנחנו בבית אורן, אל תשאלו, אלוהים ישמור. אנחנו אוטובוס בעלייה של בית אורן, שריפה מקיפה את כולנו, אנחנו לא יודעים מה לעשות".

 

שלשום פורסם הסרטון המתעד את הרגעים האחרונים של רבים מנוסעי האוטובוס. בסרטון נשמעים הצוערים מבוהלים, ואחת אף אמרה ש"החלונות יכולים להתפוצץ", כנראה בשל החום הכבד. צוות המפקדים ניסה להרגיע את הצוערים "הכל יהיה בסדר", אבל הלהבות המשיכו להתקרב. "אל תגיד לי תירגעי, אני מפחדת", אמרה אחת הנוסעות.

 

בסרטון נשמעת גם ההוראה שקיבלו צוערי השב"ס באוטובוס המוות בכרמל - "נא

לשבת, מה לא ברור. שבו כבר". צפייה בסרטון, שצולם בטלפון נייד, מעלה כי אחד הגיבורים הוא סגן גונדר רפי אלקלעי, שניסה להציל את חבריו. הוא ירד מהאוטובוס וניסה לכוון את הנהג חזרה מהלהבות, ואף לכבות את האש באמצעות צינור כיבוי. אחיו סיפר: "אני רואה בגאווה את הניסיונות שלו, קם ומנסה להציל את האנשים".

 

בעקבות טענות המשפחה על כך שהסרטון במלאו לא הוצג בפניהם, אמרו במשטרה כי הם אלו שהציגו את הסרטון למשפחות. "הסרט שהוצג במסגרת ועדת הפנים בכנסת ושודר בתקשורת הוצג לכלל המשפחות ולמבקר המדינה במסגרת הצגת ממצאי התחקיר. בנוסף הוצגו תמונות וחומרי חקירה שטרם פורסמו", אמרו במשטרה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המראות מהסרטון האחרון
צילום :באדיבות ערוץ הכנסת
האוטובוס החרוך
צילום: אבישג שאר- ישוב
מומלצים